Türk Sahil Güvenliğinden kaçamadılar

Bu haber 11 Eylül 2014 - 10:29 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçmak isteyen 13 Suriye uyruklu kaçak göçmen sahil güvenlik ekiplerince tekneleri batmak üzereyken kurtarıldı.

Haber Merkezi

Bodrum Akyarlar mevkiinde Yunanistan’ın Kos adasına yasadışı yollarla gitmek isteyen 1’i kadın toplam 13 kişi Sahil güvenlik ekiplerince yakalandı. 5 metre uzunluğundaki fiber kaplı tekne ile Akyarlar açıklarında tekne batmak üzereyken kurtarıldı. Göçmenler, Akyarlar mevkiinden uluslararası suda Yunan sahil güvenlik ekipleriyle karşılaştı. Kısa bir kovalamanın ardından Türk kara sularına giren tekne Türk sahil güvenliğinden de kaçmaya çalıştı. Bir anda su almaya başlayan tekne yarıya kadar battı. Sahil güvenlik ekipleri batan tekneyi görünce içinde bulunan 13 kaçak göçmeni boğulmaktan kurtardı. Sabaha karşı yaşanan olay soncunda 13 göçmen sağ bir şekilde Turgutreis’te karaya çıkarıldı.

Yapılan soruşturma sonucunda organizatörün jetski ile Yunan sahil güvenlik ekiplerinden kaçtığı öğrenildi. 13 kaçak göçmen ise alınan ifadelerin ardında, Kaçakçılık şube amirliğine gönderildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.