Türk Konseyi Genel Sekreteri’nden ziyaret

Bu haber 08 Mayıs 2013 - 18:16 'de eklendi ve 665 kez görüntülendi.

konsolosefendi13213546543Türk Konseyi Genel Sekreteri ve Emekli Büyükelçi Halil Akıncı, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti.
Haber Merkezi
Türk Konseyi( Türk Keneşi) Genel Sekreteri ve Emekli Büyükelçi Halil Akıncı; “Türk Konseyi Genel Sekreteri olarak memleketimde olduğum için mutluyum.” dedi. Akıncı daha sonra Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e Türk Konseyi bayrağı ve rozeti hediye etti.
Türk Konseyi Genel Sekreteri’ni ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Gürün; “ Türk Devletlerinin arasındaki kapsamlı işbirliğini sağlamak için kurulan Türk Konseyi’nin görevlerini ve sorumlulukları önemlidir. Ayrıca Muğlalı olan Genel Sekreterimize memleketine tekrar hoş geldiniz diyorum.” dedi.
Türk Konseyi( Türk Keneşi),3 Ekim 2009’da Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’nin Nahçıvan Anlaşmasını imzalamasıyla kuruldu. Konseyin temel amacı, Türk dili konuşan devletler arasında kapsamlı işbirliğini derinleştirmek, bölgesel ve küresel barış ve istikrara katkıda bulunmak olarak tanımlanıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.