Türk kaptanın cenazesi Bodrum’a getirildi

Bu haber 24 Nisan 2014 - 21:37 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

turkkaptanicenazesi6516516515Yunan askerleri tarafından 11 gün önce uluslararası suda öldürülen Türk kaptanın cenazesi Muğla’nın Bodrum ilçesine getirildi.

Haber Merkezi

Bodrum’dan Kos adasına mülteci götürdüğü iddia edilen ve dönüş yolunda Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurşunlanarak öldürülen Türk kaptanın cenazesi Kos adasından feribot ile Bodrum’a getirildi. 11 gündür Kos Adası’nda bekletilen Türk kaptan Mustafa Ateş’in cenazesi ağabeyi Murat Ateş, 2 günlük uğraşlarının ardından akşam saatlerinde Bodrum’a getirildi. Cenaze Bodrum Devlet Hastanesindeki işlemlerin ardından otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Olayın peşini bırakmayacağız

Genç kaptanın cenazesini yolcu limanında bekleyen ağabeyi İsmail Ateş kardeşinin cenazesine 11 gün sonra alabildiklerini belirterek, “Vatan sağ olsun, biz kardeşimizi şehit olarak kabul ediyoruz. Yetkililerin bu kadar geç kalması nedeniyle çok üzgünüz. Memleketimiz Hatay’a götüreceğiz kardeşimizi oraya defin edeceğiz. Bu işleri hızlandıran ağabeyimiz Asım Başaran’a da çok teşekkür ederiz. Bundan sonra hukuksal mücadeleye giriyoruz. Avukatımız işin takibinde. Yunan yetkililerden bir açıklama gelmedi şimdiye kadar. Pasaportu kimliği her şeyi üzerindeydi kardeşimizin. Bu olay büyük bir olay bu olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

 

Kaptanın ağabeyi Murat Ateş ise, “Yunanistan’da çok zorluklar yaşadık. Bodrum’daki büyük ağabeylerimiz olmasaydı biz cenazemizi alamazdık. Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan’a, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a kardeşimi ülkesine getirmek için uğraşan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Mustafa Ateş’in cenazesi otopsi işlemlerinin ardından memleketi olan Hatay’ın Hasa ilçesinde defnedilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.