Türk Hava Kurumu bayramda 49 bin 611 deri topladı « Hamle Gazetesi

Türk Hava Kurumu bayramda 49 bin 611 deri topladı

Bu haber 10 Ekim 2014 - 0:37 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.

thkkkkTürk Hava Kurumu Muğla Şube Başkanı Ünal Türkeş, Kurban Bayramın da il genelinde toplam 49 bin 611 kurban derisi topladıklarını açıkladı.
İlkay Yıldız
Kurban Bayramı süresince toplanan keçi, koyun ve sığır derilerin sayısını açıklayan THK Muğla Şubesi Muğla İl genelinde 49 bin 611 deri bağışı yapıldığı açıkladı.
Muğla Türk Hava Kurumu şube binasında açıklama yapan Başkan Ünal Türkeş, “Maalesef en çok bağışlar Akdeniz, Ege ve Marmara’dan gelmekteydi. En az bağışlar ise Güney’den ve Doğu’dan gelmekteydi. Şimdi Güney’den, Ege’den, Marmara’dan, Karadeniz’in bir kısım bölgesinden gelen derilerin adresleri belli, faturaları kesilmiş gittiği yer belli, paraların kaynakları bellidir. Ancak bu Doğu ve Güney bölgelerinden kayıp olan adresleri belli olmayan derilerin kimlere gittiği o günden o yıldan bu yana bir muamma bir soruydu. Anlaşılıyor ki Doğu’dan, Güney Doğu’dan bu tür yardımların tümü kalkışmacı ve ayrılıkçı kişilerin ellerine geçmiş bulunmakta. Yoksa bu kadar maddi güce sahip örgüt, bir etnik örgüt, bir emperyal örgüt akla hayale gelmeyecek bir parasal gücün sahibi olamaz.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.