Türk Hava Kurumu 93. yaşını kutladı

Bu haber 19 Şubat 2018 - 0:49 'de eklendi ve 494 kez görüntülendi.

Türk Hava Kurumu Muğla Şubesi kurumun 93. Yaşını düzenlediği etkinliklerle kutladı. Etkinlikler çerçevesinde Muğla şube yönetimi Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Heykeline çelenk bıraktı.

Muhittin Direk

Türk Hava Kurumu Muğla Şubesi kurumun 93. Yaşını düzenlediği etkinliklerle kutladı. Etkinlikler çerçevesinde Muğla şube yönetimi Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Heykeline çelenk bıraktı.

Türk Hava Kurumu Muğla Şube Başkanı Şerif Şalk 93. yıl dönümü nedeni ile yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi, “ Ulu önder M. Kemal Atatürk tarafından “İstikbal Göklerdedir” hedefinin belirlenmesinden sonra Türk Halkının Havacılık sevgisini ve Hava Sanayini oluşturmak geliştirmek amacıyla 16 Şubat 1925 yılında Türk Hava Kurumu “Türk Tayyare Cemiyeti” adı altında kurulmuştur. Bugün 93.üncü kuruluş yıl dönümünü kutladığımız günümüz hepimize kutlu olsun.

Ulu önder Atatürk’ün yüksek Havacılık idealinin simgesi olan Türk Hava Kurumu kurulduğu günden itibaren Türk gençliğinin Havacılığı bir yaşam biçimi haline dönüştürmesi yönündeki çalışmaları halen sürdürülmektedir. Türk Hava Kurumu kurulduğu yıllarda hayal gibi görünen Türk Havacılığını ülke geneline yayarak yetenekli Türk gençlerinin uçuş personeli olarak yetişmesini sağlamıştır.

Türk Hava Kurumu sadece sivil Havacılığımıza değil havacılığın tümüne çok önemli hizmetler üretmiş ve katkılar sağlamış özel bir sivil toplum örgütüdür. Kuruntumuzun misyonu; üstlendiği roller ve yaptığı görevlerden kaynaklanmaktadır. Büyük Önder Atatürk’ün himayesinde kurulan Türk Hava Kurumu ülkemizde havacılığın askeri, iktisadi, bilimsel ve sanayi saflarında gelişmesini hedef almıştır. Kurumumuz yasalarla üstlendiği bu kutsal görevi 93 yıldan beri başarılı çalışmalarıyla sergilemektedir. Bu amaçlarla inançla gökyüzüne sahip çıkan Türk Hava Kurumu’nun değerli çalışanlarına saygı ve sevgilerle anıyor, hayatta olmayanlara minnetlerimi sunuyorum”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.