TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN NİYE AYRILDIM?

Bu haber 30 Temmuz 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.823 kez görüntülendi.
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

Namık AÇIKGÖZ
Niye ayrılmayayım?
Hiç bir faydasını görmedik ki!…
28 Şubat artığı rektör zamanında hakkımda 18 tane soruşturma açıldığında sendikanın haberi bile olmamıştı. Hatta dilekçe verip soruşturma açtıranlar, Türk Eğitim-Sen mensuplarıydı. Bu sendikanın mensupları, 28 Şubatçılarla iş birliği yapmıştı yani…
“Papaza kızıp oruç bozulmaz; pireye kızıp yorgan yakılmaz” dedik… Bir de işe kendi nefsiniz girince, sineye çektik.
Üç arkadaşımızı sendikaya üye yapan birinin, 28 artığı rektör zamanında ekmekleriyle oynandı. İkisi üniversiteden atıldı; birinin yeri değiştirildi.
Müdahale ettik ve üç arkadaşın mağdur olmaması için gayret sarf ettik… Olmadı.. İkisi üniversiteden ayrıldı; hâlâ birinin yeriyle oynayıp duruyorlar.
Meseleyi sendikaya anlattık…
Hiç bir çözüm bulunmadı…
Üç arkadaşımızı sendikaya üye yapanı ve üçüyle de uğraşan sendikalıyı dilekçe ile bildirdik…
“Adam kaybetmeme” saçmalığı ile ipe un serdiler.
Sabrettik, tahammül gösterdik… Gene de nezaketi elden bırakmadık…
Sendika üyesi bir başka arkadaşımızın Doçentlik kadrosu, 28 Şubat artığı rektör zamanında 2 yıl verilmedi… Rektör değişti… Herkesin kadrosu verildi; sendika üyesi arkadaşımızın kadrosu gene verilmedi… Sendikanın gıkı çıkmadı…
Bir 10 ay geçti… O kadar zamandan sonra ar belasına ve bazı arkadaşlarımızın ısrarlı tavırları üzerine, bu arkadaşımızın kadrosu verildi. Ama Bağdat harap olmuştu bir kere!… Sırça gönül tuzla buz olmuştu.
Bunu da geçelim…
Sendikanın Genel Kurulu olur, haberimiz olmaz…
Üniversite ve üniversite içi birim temsilcileri seçimi olur, haberimiz olmaz…
Kurum görüşmeleri olur, haberimiz olmaz…
Ankara’da YÖK’le ilgili toplantı olur, haberimiz olmaz…
Üyelerine faydası olmayan; hatta üyelerine yapılan zulümde doğrudan etkisi olan ve demokratik kuralların işletilmediği sendikada ben niye durayım?…
Bunca zamandır, başta sevgili Coşkun İnce olmak üzere, oradaki üç-beş iyi arkadaşın hatırına ayrılmamıştım.
Sendika ve bütün sendikalar zaten bir işe de yaramıyordu… O yüzden verdim istifa dilekçemi… Türk Eğitim-Sen’den ayrıldım…
Ayakları göl, başları pınar olsun!…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

5 ADET YORUM YAPILDI
ahmet balcı 31 Temmuz 2013 / 00:30

ağzına sağlık hocam

oktay arkan 01 Ağustos 2013 / 10:09

Merhaba. Sendika ve Bütün Sendikalar işe yaramıyordu diyorsun. evet doğru sağcı sendikalar hiç bir işe yaramaz. özellikle de BİR SEN olanlar. Sendika hükümet güdümünde olmaz. yapısında muhaliflik vardır. muhalif olmayanlar zaten demokrat olamazlar. sağ görüşlü olanlar MHP zamandında TÜRK SEN de , AKP zamanında BİR SEN de olurlar. onlar için sadece iktidara yakın olmak vardır.

ali kara 03 Ağustos 2013 / 00:58

iyi olmuş ayrıldığın geç bile kaldın akp sendikasına bugüne kadar geçmedinmiydi daha çok gerilerde kalmışsın

Ömer KAVAS 03 Ağustos 2013 / 21:21

SOYADININ HAKKINI VERMEK GEREKİYO. HAKLISIN. AÇIKGÖZ OLACAKSIN BU DEVİRDE HOCAM. SORUN SENDE DEĞİL. SANA O DİPLOMAYI, TİTRİ VERENDE……!!!!!

Aybars TÜRK 06 Ağustos 2013 / 01:42

Namık hoca TÜRK EĞİTİM SEN’den istifa etmiş, bence hayırlı olmuş, isabet olmuş, geç bile kalmış. Benim anlamadığım bir insan istifa edebilir ancak gazeteye ilan verir gibi nasıl yazı yazar, hemde aslı astarı olmayan iddialar, anlamıyorum. Ey hükümet,ey yandaş sendika ben TES’ten istifa ettim, emrinizdeyim demek değil mi? yada TES teyken boyum uzamadı, şimdi bana bir paye verin demek değil mi? Benim anladığım budur.