Turizmin siyaseti olmaz

Bu haber 25 Aralık 2015 - 0:09 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

toplantı (3)İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Seyahat ve Konaklama Sektörü ile yapılan toplantıda konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek turizmin üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini söyledi.
İlkay Yıldız
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Müze Müdürlüğü Mustafa Pabucçuoğlu Konferans Salonu’nda Seyahat ve Konaklama Sektörü ile düzenlenen toplantıda konuşan Muğla Valisi Amir Çiçek turizm üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini söyledi.
Toplantıya Bodrum, Fethiye, Marmaris ve diğer ilçelerden çok sayıda işletmeci ve operatör katıldı
Toplantının açılışında bilgilendirme konuşması yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik İl genelindeki acente sayısı 700 olduğunu ve bu yıl içerisinde yapılan denetimlerde toplam 9 bin 7 yüz 44 cezai işlem uyguladıklarını belirtti.
Krizi biz önleyeceğiz
Daha sonra söz alan Muğla Valisi Amir Çiçek ise, “Kriz sözü insanları ürkütür. Orada kriz var bunu önleyeyim dediğin zaman kusura bakmayın batan tur operatörleri başka yerlere kayar. Kriz biziz ve onu biz önleyeceğiz. 2015 yılı sonunda sektörleri alanları dinleyip, eksikliklerimiz bu bunları da bir daha yapmayalı yaparsak da rezervasyonlar düşer gibi ümitsizliğe düşmeyin bu bir süreçtir. Çünkü izlenen ve takip edilen en önemli şey turizm ile ilgili alanlar. Şimdi kış turizmi içerisindeyiz ancak yazın gelecek kitle şimdiden yaz sezonundaki durumunu incelemeye çalışıyor” dedi.
Turizmin siyaseti olmaz
Vali Çiçek turizmin politikasının yapılmaması gerektiğini onun oluşturacağı rüzgârın fırtınaya dönüşeceğini belirterek şöyle devam etti: “Diğer konularda politika yapılabilir. Dersinki çiftçiye bir şey verilmedi, yol yapılmadı diyebilirsin ama turizm bunu kabul etmez. Bu sektörün içerisindeysek hep beraber hareket etmemiz gerekir. İkinci önemli konu ise fiziki yapı, alt yapıdır. Onunla bitmiyor ulaşımdır, onunla da bitmiyor kalitedir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.