Turizmde uyuşturucuya geçit yok

Bu haber 17 Mayıs 2014 - 0:29 'de eklendi ve 597 kez görüntülendi.

turizmmmmmMuğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda Muğla’nın turizm bölgelerinde uyuşturucu ticareti yapmak istedikleri iddia edilen 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında zanlılar ile birlikte piyasaya sürülmek istenen esrar maddesi, bonzai maddesi ile çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.

Kadir Tamer

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbarı çalışmalarda bir grubun yaklaşan turizm sezonunda piyasaya uyuşturucu madde sevkiyatı yapma hazırlıkları içinde olduğu tespit edildi. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler, piyasaya uyuşturucu madde sevkiyatı yapmak istedikleri iddia edilen kişilerin belirlenmesi için istihbarı çalışmalarını genişlettiler. Yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda Y.T., M.T., İ.K., M.T., H.T., Ş.Ş. ve N.G. isimli zanlıların Bodrum İlçesi’nde bulunan eğlence mekanlarında uyuşturucu madde satma hazırlığı içinde olduğunu tespit edildi. Yaklaşık 5 ay boyunca yakın takibe alınan zanlıların başka illerden getirdikleri uyuşturucu maddeleri satışa hazır hale getirdiklerinin belirlenmesinin ardından operasyon için düğmeye basıldı. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında Y.T., M.T., İ.K., M.T., H.T., Ş.Ş. ve N.G. yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında zanlılar ile birlikte satışa hazır hale getirilmiş küçük paketler halinde esrar maddesi, Bonzai maddesi, çok sayıda uyuşturucu hap ve 2 adet tabanca ele geçirildi. Zanlıların ifadelerinin alınmasının ardından uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlaması ile hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi.

Operasyonlar aralıksız devam edecek

Muğla Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada il genelinde suç örgütlerine yönelik bu tür operasyonların aralıksız olarak devam edeceği belirtildi.

Açıklama şu ifadelerden oluştu:

“İlimiz ve ilçelerimizde turizm sezonunun huzurlu bir ortamda geçirilmesi, toplum sağlığı ile gençlerimizin zararlı ve bağımlılık yapan bu maddelerden korunmasını sağlamak amacıyla uyuşturucu tacirleri ile mücadeleye yönelik çalışmalarımız halkımızın da desteği ile aralıksız olarak devam edecektir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.