Turizm’de sektör ve öğrenci Buluşması

Bu haber 02 Nisan 2014 - 21:19 'de eklendi ve 842 kez görüntülendi.

tur6516515165Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmecilik Yüksek Okulu tarafından bu yıl 8. düzenlenen  ‘Turizm’de Sektör Öğrenci Buluşması’  sekseni aşkın firma ve yüzlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

İlkay Yıldız

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mavi Çatı Salonunda gerçekleşen ‘8. Turizm’de Sektör Öğrenci Buluşması’ sektör içerisindeki kalifiye eleman sıkıntısını çözmeyi ve Turizm ve işletmecilik bölümünde öğrenim gören öğrencilerin sektör yetkilileri ile bir araya getirerek iş bulmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Seksenin üzerinde firmanın yetkilileri ile görüşme şansı bulan öğrenciler yetkililer ile görüş alışverişinde bulunurken bir yandan da firmaların formlarını doldurdular.

Turizm sektör ündeki firmaların yetkilileri ile görüşen ve form dolduran öğrenciler bu etkinliğin kendilerine çok fayda sağladığını söyleyerek turizm sezonu başlamadan firmalarla bir araya gelme şansı buluyoruz, bu bizim sezon başladığında daha rahat iş bulmamızı sağlayacak dediler.

Bodrum Rixos Premium İnsan Kaynakları Müdürü Yasin Karasu, “Bu sene 8. si düzenlenen organizasyonda kalifiyeli elemanlar bulmasında çok katkısı oluyor. Her sene katılmaya çalışıyoruz. Kalifiyeli elemanlar bulurken daha çok üniversitede turizm okuyan arkadaşlara öncelik tanıyoruz. Bunların katkısı da zaten bizim için çok fazla sezonda bu arkadaşları değerlendiriyoruz, sezon bittikten sonra alıyoruz yurtdışındaki Rixos otellerimize de gönderiyoruz” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm İşletmecilik Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Cafer Topaloğlu ise, “Bu yıl 8. sini düzenlediğimiz turizmde okul sektör buluşmamıza yönelik bir organizasyon düzenledik. Bu organizasyona yaklaşık 80’in üzerinde firmalar katıldı. Türk Hava Yolları’nın Bodrum Bölge Müdürlüğü’nden tutun otellere, tatil köylerine kadar pek çok işletme bu organizasyonumuza dâhil oldu. Öğrencilerimiz işletmelerle bir araya gelerek iş başvurusunda bulunma, staj başvurusunda bulunma ve kalıcı devamlı olarak çalışabilme fırsatını yakaladılar. Yaptığımız görüşmelerde ve geri dönüşler de daha çok işletmelerinde memnun olduğunu, öğrencilerimizin de memnun olduklarını görüyoruz. Bunun sonucunda da her geçen gün sonuçlarını da görüyorum. Bundan önceki yıllarda daha yüksek düzey rekor bir katılım söz konusu oldu. Bu sene dediğim gibi 80’in üzerinde firma dolayısıyla da gelecek yıllarda da devam ettirmeyi planladığımız hem bölgemize yönelik işletmelere katkı sağlayacak hem de öğrencilerimize katkı sağlayacak hem de diğer firmalara katkı sağlayacak bir organizasyon ve burada bizim öğrencilerimiz ile birlikte Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulunun yanında Muğla Üniversitesine bağlı ilçelerdeki Meslek Yüksek Okullarına da turizm gören bütün öğrencilerimizde bu etkinliğin içerisinde bulundular. Onun dışında turizmle ilgili diğer BESYO’ya bağlı rekreasyon bölümü gibi veya turizm otel içerisinde yer alabilecek olan işletme bölümü öğrencileri gibi diğer bölüm öğrencileri de, Mühendislik Fakültesi öğrencileri de dahil olmak üzere iş başvurusunda bulunduklarını görüyoruz. O açıdan başarılı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.