Turizmde rehberimiz bilimsel çalışmalar olacak « Hamle Gazetesi

Turizmde rehberimiz bilimsel çalışmalar olacak

Bu haber 28 Aralık 2015 - 23:36 'de eklendi ve 719 kez görüntülendi.

Turizmde rehberimiz bilimsel çalışmalar olacakMuğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Ozan Bahar’ı Makamında kabul etti
Haber Merkezi
Turizm Fakültesi Dekanı Ozan Bahar Vali Çiçek’e Üniversitenin Turizm ve Alternatif turizme yönelik yaptığı akademik çalışmalar, devam eden projeler ve Ulusal Turizm Kongresi hakkında bilgi verdi.
17.Ulusal Turizm Kongresinin yeni yılda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacağını müjdeleyen Bahar, “Sayın Valimizin de desteğiyle Türkiye’de ilk defa Turizm Sektörü ile Akademisyenleri bir araya getireceğiz. 20-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Bodrum’da 17. si düzenlenecek olan kongrenin ev sahibiyiz. Kongre ana teması Akademi Sektör Buluşması olarak belirlenmiştir. Turizmin en önemli paydaşlarının, sektör profesyonellerinin, önde gelen STK’larının ve turizm akademisyenlerinin bir araya geleceği bu büyük organizasyonu düzenleme heyecanını şimdiden yaşıyoruz” dedi.
Üniversitenin eğitim ve öğretim hizmetlerinin yanında araştırma görevleri bulunduğunu belirten Vali Çiçek ise, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesindeki değerli akademisyenlerimizin çalışmalarını mutlulukla takip ediyoruz Turizm alanında yapılan akademik araştırmalar Muğla’nın turizmde hak ettiği yere gelmesinde büyük payı olacağına inanıyorum” diye konuştu.
Muğla’da turizmin belli aylarda yapılmasını doğru bulmadığını söyleyen Vali Çiçek konuşmasını, “Yapılacak bilimsel çalışmalarla desteklenen ortak akıl ile kolektif hareket ederek hem turizmi yıl boyunca yapmayı, hem de Muğla’mızı tüm dünyada bilinen bir turizm odağı haline getirmeyi hedefliyoruz. İşte bu hedefimize ilerlerken rehberimiz bilimsel çalışmalar olacak” sözleri ile tamamladı. Muğla’nın Ulusal Turizm Kongresine ev sahipliği yapacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çiçek yaptıkları çalışmalardan dolayı tüm akademisyenlere ve Turizm Fakültesi Dekanı Ozan Bahar’a teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.