Turizmciler teröre karşı uyanık olmalı

Bu haber 01 Nisan 2016 - 0:24 'de eklendi ve 583 kez görüntülendi.

turizmciler-terore-karsi-uyanik-olmali-3119Demokratik Sol Parti Muğla İl Başkanı Umut Çakırhan, yaklaşmakta olan turizm sezonu ve tırmanan terör olayları ile ilgili turizmcileri uyardı.

Berna Uçar

Demokratik Sol Parti Muğla İl Başkanı Umut Çakırhan, yaklaşmakta olan turizm sezonu ve terör olayları ile ilgili turizmcileri uyardı. DSP Demokratik Sol Parti’nin turizmci başkanı Umut Çakırhan’ın yaptığı açıklama şöyle konuştu:

“Turizmde çalışan herkes çevresinde olup bitene karşı duyarlı, olası terör eylemlerine karşı dikkatli olmalıdır. Bütün turizm çalışanları, turizmin koruyucusu gibi hareket etmeli, şüpheli durumlara karşı yetkilileri anında uyarmalıdır.”

Başkan Çakırhan açıklamasında, “Bölgemizde turizm; 400 bin çalışanı ve yaklaşık 20 milyar dolar geliri sağlayan güçlü bir sektör, hükümetin yanlış iç ve dış politikaları neticesinde kriz yaşanan sektörün, olası bir terör olayı ile durumu daha da kötüleştirebilir. Bu nedenle güvenlik güçlerinin sivil kadrolarının arttırılması, terörle mücadele ekiplerinin güçlendirilmesi ve sektör çalışanları ile koordinasyonunu sağlaması gerekir” ifadesini kullandı.

Özellikle Bodrum, Marmaris Fethiye gibi yoğun merkezlerde ilçe giriş-çıkış kontrollerinin faydasına işaret eden Çakırhan otellerin ve tesislerin güvenliğini sağlayan özel güvenlik görevlisi çalışanlarının da özel terör eğitimi alması gerektiğini söyledi.

Emniyet müdürlüklerinin kısa dönem bir eğitimle özel güvenlik görevlilerini bilgilendirmesi gerektiğini ifade eden Çakırhan, Demokratik Sol Parti’nin bölgelerde aktif ve güçlü kadrolarla yenilenme çalışmalarının sürdüğünü söyledi. İl Başkanı Umut Çakırhan, çok kısa sürede herkese ulaşabilecek, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği örgütlerin oluşturulacağını sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.