Turizm koruyarak da yapılabilir

Bu haber 29 Ocak 2015 - 0:24 'de eklendi ve 657 kez görüntülendi.

turizmmmMuğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’nın Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinde turizmi geliştirirken mevcut durumunu bozmadan, korumaya yönelik imar planlarını ile hizmetine sunulmasını istedi.

Haber Merkezi

Muğla’nın turizmde gelişim gösteren ilçeleri Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz’in turizm açısından önemli değerlere sahip olduğunu belirten Muğla Valisi Amir Çiçek, deniz ve kumun yanında doğal güzelliklerin de turizmin gelişimine büyük katkı sağladığını açıkladı.
Dalyan’dan Jandarma’ya ait denetim teknesi ile Sultaniye Kaplıcalarını ve ardından Köyceğiz’e geçen Vali Çiçek, mevcut değerleri koruyarak da turizm yapılabileceğini söyledi. Vali Çiçek, “Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerimiz turizm için çok değişik aktivitelerin yapılabileceği ilçelerimiz. Dalyan kanalında sazlıklar var, 200 değişik türde kuş var. Kral mezarları, Kaunos antik kenti var. Dalyan sadece Türkiye’nin değil, dünyanın markası olan bir turizm yöremiz. Yaz sezonunda Dalyan’a gelen yerli ve yabancı turistler hem dinlenmek, hem de doğal güzelliği görmek için geliyor. Dalyan, Akdeniz ile Ege’nin birleştiği önemli bir yer. Köyceğiz ilçemizde Kral mezarları ile, Kaunos antik kenti ile, çamur banyoları ile ve termal suları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Dalaman ilçemizde yıllık 3 milyon turistin giriş yaptığı bir dış hatlar ve yaz-kış seferlerin yapıldığı bir iç hatlar terminalimiz var. Bunun yanında Dalaman’da mavi yolculuğun yapıldığı çok sayıda koylara sahibiz. Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman’ın turizmini geliştirirken, mevcut durumunu bozmadan, yapılaşma yapmadan, korumaya yönelik imar planlarını yapıp insanların hizmetine sunmalıyız” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.