Turizm Fakültesi Emıtt Fuarı’nda « Hamle Gazetesi

Turizm Fakültesi Emıtt Fuarı’nda

Bu haber 30 Ocak 2018 - 0:23 'de eklendi ve 1.094 kez görüntülendi.

Turizmcilerin önemli buluşmalarından biri olan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi de yer aldı.

Haber Merkezi

Turizmcilerin önemli buluşmalarından biri olan 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi de yer aldı.

Turizm Fakültesi öğretim üyelerinden Konaklama İşletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Çeken ve Arş. Gör. Volkan Aktan ile fakültenin öğrencilerinden Sinem Kılıç, Abdi Can Dertliçoban ve Gönül Uğuzalp’in fuarda üniversitemiz ile birlikte fakültemizi ve Muğla’yı temsil ettiğini belirten Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar şu bilgileri verdi:

“25-28 Ocak 2018 tarihlerinde düzenlenen 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na (EMITT) bizde katıldık. Fakültemizin ikinci kez katıldığı fuarda hedefimiz, standımızı ziyaret eden öğrenci adaylarına fakültemizi tanıtmak oldu. Sektör temsilcileri ile işbirliğini kuvvetlendirmek de önceliklerimiz arasında yer aldı. Bu nedenle fuar boyunca katılımcı otel, acente ve diğer kuruluşlara 28 Şubat 2018 tarihinde üniversitemizde gerçekleşecek Turizmde Okul-Sektör Buluşması hakkında da bilgi verdik ve etkinliğimize davet ettik. Fuarın ilk gününde standımızı birçok öğrenci adayı, mezunlarımız, akademisyenler ve sektör temsilcisi ziyaret etmiştir.”

Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen turizm profesyonelleri ile turizm şirketlerini ziyaretçilerle buluşturan EMITT’in açılışı Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’un yaptığını belirten Prof. Dr. Bahar, “Bakan Kurtulmuş yaptığı açılış konuşmasında, ‘Türkiye’nin bu fuar vasıtasıyla özellikle önümüzdeki yıllarda turizm sektöründe dünya turizm pastasından alacağı payı attırma noktasındaki iddiasını da ortaya koyacağını’ dile getirdi.” dedi.

Dekan Prof. Dr. Ozan Bahar, “Bu yıl 60 bin metrekarelik 12 salonda 85 ülkeden 1065 katılımcı yer aldı. Fuar boyunca turizm profesyonelleri ve tatil planı yapan tüketicilerden oluşan ziyaretçilerin katılımı yaşandı. Dünyanın en büyük 5 fuarından biri olarak gösterilen EMITT’te, ‘Türkiye’deki Seyahat Acenteciliğinin Geleceği’, ‘Dünyada Yeni Trend; Gastronomi Turizmi’, ‘Şehirlerin Pazarlanmasında Gastronomik Marka Kentler Yaratılması’, ‘Gelişmekte Olan Pazarlarda Online Satış’ ve ‘Gastronomide Farkındalık’ başlıklı paneller düzenlenerek sektör temsilcilerine bilgi verildi” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.