Turizm eğitim semineri Marmaris’te gerçekleşti « Hamle Gazetesi

Turizm eğitim semineri Marmaris’te gerçekleşti

Bu haber 01 Şubat 2018 - 0:17 'de eklendi ve 577 kez görüntülendi.

Kasım ayında gerçekleşen 3. Turizm Şurasında alınan karar sonrası sektör çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim seminerleri ikincisi Marmaris’te yapıldı.
Kasım ayında gerçekleşen 3. Turizm Şurasında alınan karar sonrası sektör çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim seminerleri ikincisi Marmaris’te yapıldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü ile Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen seminerin ikincisi Marmaris’te yapıldı. Siteler Mahallesi’ndeki bir otelde gerçekleşen “Turizm Çalışanlarına Yönelik Yaygın Turizm Semineri” isimli seminere Kaymakam Celalettin Yüksel, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Eğitim Genel Müdürlüğü Dire Başkanı Kerem Dursun Tezcan sektör temsilcileri, otel, seyahat acenteleri personelleri, zabıtalar, emniyet görevlilerinin katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Seminerde konuşan Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, “Olumsuz davranışlardan, tüm kent hatta ülke olumsuz etkilenir. Örneğin hanutçuluk, yani turiste zorla mal yada hizmet satmaya çalışmak. Geçtiğimiz günlerde bir esnafımızla sohbet ediyorduk. ‘İşler nasıl’ diye sordum, ‘sinek avlıyoruz’ dedi. İşte, yerli yada yabancı olsun turisti avlamaya kalkarsanız, akabinde sinek avlarsınız. Turist sayısının, turizm gelirinin artması için kaliteli hizmet vermeli, bilinçli, davranmalıyız.” dedi.
Daire Başkanı Kerem Dursun Tezcan’da, turizmde insan kaynaklarının çok önemli olduğunu, bu kaynağın en iyi şekilde sektöre hizmet vermesine katkı sağlamak amacıyla söz konusu seminerlerin düzenlendiğini açıkladı.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı ise, sözlerine 2018 sezonuna ilişkin ‘iyi’ beklentilerini açıklayarak başladı. Ali Kırlı, turist sayısın 2017’de yeniden arışa geçtiğini, söz konusu artışın 2018’de hızlanacağını belirterek, “Ben de turiste yönelik davranışların, turistlerin edindikleri izlenimlerin, sektörün geleceği açısından hayati önem taşıdığını, herkesin özellikle turizm çalışanlarının bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Adıgüzel ile 6 öğrencisi ‘dramalı’ seminer verdi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.