Turizm dünyası sanatla renkleniyor

Bu haber 14 Nisan 2014 - 20:21 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

turizmdunyasi6516615165165Turizmci Ressam Ertan Yaylalı, sahibi olduğu Marmaris Art Gallery kapılarını Kalimerhaba Derneği işbirliği ile düzenlenen 15 Nisan Dünya Sanat Günü Karma Güzel Sanatlar Sergisine açtı. 15 – 19 Nisan tarihleri arasında her gün saat 11.00 19.00 arası ziyaret edilebilecek sergide 40 sanatçının 100 eseri sergileniyor.

Ressam Ertan Yaylalı, turizmde sanatın önemine değinerek, “Turizmde farklılığı ve kaliteyi yakalayacak olan enerji sanatın içinde saklıdır. Eğer bu enerjiyi açığa çıkartan işbirliğini kenti yönetenler ve turizme hizmet verenlerle birlikte sağlayabilirsek Sanatçılarımızın desteği ile Marmaris çok daha güzel bir çehreye kavuşur ve turizm sektörümüzde özlenen kalite, sanatla bölgemize daha çabuk gelir” dedi.

Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat ise, “İki yıldır Marmaris Kültür Merkezi Kalimerhaba Derneği – MKM Güzel Sanatlar Galerisinde Karma Güzel Sanatlar Sergisi ile kutladığımız 15 Nisan Dünya Sanat Günü etkinliklerimizi bu yıl, bizi konuk eden Marmaris Art Gallery işbirliği ile gerçekleştireceğiz. Herkesin çok iyi bildiği nedenlerden dolayı bugün kapılarını kapattığımız Kalimerhaba Derneği Marmaris Kültür Merkezi güzel Sanatlar Galerisinin yerine özgün ve özgür sanat etkinliklerimize kucak açan birçok kapı açılmış bulunmaktadır. Kalimerhaba Derneği olarak açılan bu kapıları ‘Sanat Her Yerde Engel Tanımaz’ sloganımızı taşıyan etkinliklerle donatacağız. Sanata duyarlılık gösteren herkese teşekkür eder, 15 Nisan Dünya Sanat Günü Saat 18.00 de gerçekleşecek Karma Güzel Sanatlar Sergimizin açılışına tüm sanatseverlerimizin davetli olduğunu bir kez daha hatırlatırım” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.