Turistler yaban domuzlarını elleriyle besliyor

Bu haber 29 Ağustos 2014 - 0:17 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.

turistttTatil için Bodrum’a gelen turistlerin yeni eğlencesi tekne turuyla geldikleri mayınlı koyda yaban domuzlarını elleriyle beslemek oldu.

Haber Merkezi

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı Güllük Mahallesi’nde günlük tekne turları alışılmışın dışında bir tur programı uyguluyor. Özellikle yerli yabancı misafirlerin ilgisini çeken turda, Mayınlı Koy mevkiinde bir süredir yaban domuzları ile karşılaşan teknecilerin yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamasıyla insanlara alışan domuzlar, tur saatinde onları karşılayarak karınlarını doyuruyor. 11 yaban domuzu özellikle yavrularıyla tura hem ayrı bir keyif katıyor hem de turistlerin ilgisini çekiyor.
Deniz Keyfi Teknesinin kaptanlarından Erkan Güvenç, Güllük Mahallesinden tekneleriyle ayrıldı. Mayınlı Koydaki bu ev sahipleri için yanlarına yemek artıkları ve bidonlarla su getirerek onları beslemeye çalıştıklarını ifade eden Güvenç, “Biz zamanla 4 tane olan bu yavrular ve annelerinin bizlere yaklaştığını fark ettik. Onlara yemek vermeye başlayınca alıştık ve şimdi tekneci arkadaşlarımızla onları koruyoruz. Bu durum özellikle yabancıların ilgisini çekti. Süreç içinde de domuzlar yavrulayınca sayıları arttı. Biz durumdan memnunuz” dedi.

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.