Türdü 100. Yıl öğrencileri kampta stres attılar « Hamle Gazetesi

Türdü 100. Yıl öğrencileri kampta stres attılar

Bu haber 09 Ocak 2014 - 8:25 'de eklendi ve 1.174 kez görüntülendi.

turdu100yilstresatti6516515Türdü 100.Yıl Ortaokulu İzcileri 27-29 Aralık tarihleri arasında Dalaman’da hafta sonu kampına giderek stres attılar. Gün boyu çeşitli faaliyetlerde bulunan izciler öğretmenleri eşliğinde eğlenerek öğrendiler.
Dalamanda gerçekleştirilen hafta sonu kampı ile ilgili açıklamada bulunan Okul Müdürü Sunday Özcan, “Biz okul olarak öğrencilerimize, akademik başarının yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunma fırsatı sağlıyoruz. Böylece onların gelişimlerini her anlamda tamamlamalarına katkıda bulunuyoruz “dedi.
Özcan , “Başarının en önemli etkenlerinden biri de Öğrencilerimizin motivasyonu sürekli yüksek tutmaktır. Onların bir birey olarak kendilerini ifade etmelerine rehberlik etmektir. Bu sosyal ortamlar onların kişilik gelişimlerine katkı sağladığı gibi akademik başarılarının da önünü açmaktadır. Öğrencilerimizin mutlu olması başarının oluşmasındaki en önemli faktörlerden biridir. Okulunda mutlu olan Türdü 100.Yıl Ortaokulu öğrencilerimiz, temennimiz odur ki başarıyı zaten sağlayacaklardır. Öğrencilerimize kendi okul ortamında kalma fırsatı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Zekeriya Çınar’ a ve tüm Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine çocuklarımız, velilerimiz ve öğretmenlerimiz adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Türdü 100.Yıl Okulu Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı H. Ülkü Kiraz hafta sonu kampı ile ilgili, “Kulüp olarak bu tür etkinlikleri sonuna kadar destekleyerek gerekli bütün imkanların sağlandığını, öğrencilerin hem fiziksel, hem bilişsel hem de psikolojik gelişimleri açısından önemi büyük olan faaliyetlerden biri olan izciliğin daha da yaygınlaştırılması gerektiğini” belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.