Tüm Emekliler Sendikası’dan maaş zammı eylemi

Bu haber 23 Ocak 2015 - 1:07 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

tumemeklilierTüm Emekliler Sendikası üyeleri hükümetin emekli maaşına yapılan yüzde 3 zammını Sınırsızlık Meydanı’nda protesto etti. Protestonun ardından sendika üyeleri PTT’ye giderek Başbakanlığa kendilerine bir banka numarası verilmesi halinde yapılan zammı geri iade edeceklerini belirten faks çektiler.

İlkay Yıldız

Emeklilere 2015 yılı için yapılan yüzde 3’lük zamma tepkiler sürüyor. Tüm Emekliler Sendikası üyeleri Sınırsızlık Meydanın protesto eylemi düzenledi. Protestonun ardından sendika üyeleri PTT’ ye yürüyerek Başbakanlığa kendilerine bir banka numarası verilmesi halinde yapılan zammı geri vereceklerini içeren faks çektiler.

Sınırsızlık Meydanında yapılan protesto eyleminde grup adına basın açıklamasını Tüm Emekli Sen Muğla Şube Başkanı Alican Azizoğlu yaptı. Azizoğlu, “Bu maaş artışıyla hükümet bize bir kez daha en güzel yıllarında bu ülkeye verdiğimiz, emeğimizi yok sayarak, ne olursa olsun 11 milyon emekliyi sefalete sürüklemekte kararlı olduğunu göstermiş oldu. İktidarın amacı, sefalete sürüklediği emeklileri, özel bireysel emeklilik sistemine girmeye zorlamak ve kendisini bu ülkenin başına getirmiş olan, yerli ve yabancı sermaye kaynak aktarmaktır. Çünkü Türkiye 76 milyon nüfusu ile özel bireysel emekliliğe yatırım yapan sermayenin ağzını sulandırmaktadır” dedi.

Verilen zamların kendilerini şaşırttığını kaydeden Azizoğlu, “Zira Ak Parti’nin yerli ve yabancı sermayenin en has adamı olduğunu ve onların parlatması ile iktidar olduğunu, ilk günden beri söylüyoruz. Ak Parti bu ülkenin ezilen, horlanan milyonlarca yurttaşının duygularını sömürerek iktidar olmuş ancak iktidar olduktan sonra zenginlerin sofrasına oturmuş bir partidir. 12 yıllık iktidarı boyunca yaptıkları bize fazla söz olmadığını göstermektedir” dedi.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri PTT’ye giderek Başkanlığa kendilerine bir banka numarası verilmesi halinde yapılan zammı geri iade edeceklerini belirten faks çektiler.

Sendika üyeleri toplu olarak geldikleri PTT binası önünden olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.