Tüm Bel-Sen’den açıklama

Bu haber 17 Temmuz 2014 - 0:45 'de eklendi ve 912 kez görüntülendi.

Tüm Bel Sen Muğla Şube Başkanı Gürkan Dere, bir süredir yerel yönetim hizmetleri, iş kolunda  örgütlenme çalışmaları yürüten ve özellikle Ege bölgesindeki yerel idarelere yönelen Tüm Yerel Sen isimli sendikanın örgütlenme çalışmalarının kaygı ve endişe  verici boyutlara ulaştığını söyledi.

İlkay Yıldız

Tüm Bel Sen Muğla Şube Başkanı Gürkan Dere, bir süredir yerel yönetim hizmetleri, iş kolunda  örgütlenme çalışmaları yürüten ve özellikle Ege bölgesindeki yerel idarelere yönelen Tüm Yerel Sen isimli sendikanın örgütlenme çalışmalarının kaygı ve endişe  verici boyutlara ulaştığını söyledi.

Şube Başkanı Dere,” Sendikal mücadeleden ne anladıkları yerel yönetim çalışanlarına yaklaşımlarından da  anlaşılacağı  üzere  bu çevre özellikle sendikamız Tüm Bel Sen aleyhinde hiçbir meşruiyeti ve  etik tarafı bulunmayan bir karalama kampanyası yürütmektedir. Muğla, Aydın ve İzmir Büyükşehir  Belediyelerinde  daha  belirgin olan  bu anlayış söz konusu karalama kampanyasına paralel olarak  tehdit,  baskı ve  şantaj  yöntemlerini de kullanmakta bir sakınca  görmemektedir. Aralarında farklı sendikalara üye olan veya hiç bir sendikaya üyeliği olmayan yerel idare çalışanlarını baskı  altına  alarak  korku ve  yılgınlık ortamı  yaratmaya  çalışmaktadır. Çalışanların hak ve çıkarları için mücadele etmek yerine Sendikamıza karşı, İstiklal Marşı ve Bayrak gibi değerler ile ‘Kürt sorunu’ gibi toplumun hassasiyet gösterdiği konuların istismarı  üzerinden kara propaganda  yürüten bu zihniyet açık bir sefalet örneği sergileyerek ucuz  siyaset yapmaktadır” diye konuştu.

Dere açıklamasına şöyle devam etti:

“Sendikalarında yıllarca yöneticilik  yaptıklarında  akıllarına  bayrak, marş ve Kürt sorunu gibi meseleleri kendilerine  sorun olarak  görmeyen, eylemlere doğru düzgün katılmayan, kendilerini  her türlü  eleştiriye kapatan  bu zihniyet, ne oluyorsa oluyor. Sendikamızın Tüzük değişikliği (2 dönem yöneticilik yapanların  yani 6 yıl yöneticilik yapanların bir daha  aday olamayacağı  değişikliği) sonrası  23  yıldan  fazla  süredir bulunduğu  Genel  Merkez  Yöneticiliğini  bırakmak  zorunda  kalanlarla  birlikte  hareket ederek soluğu yeni bir sendikada alıyorlar. Başkan aynı başkan, ekip aşağı yukarı aynı ekip olarak başlıyorlar. Bayrak da bayrak, marş da marş, Kürt meselesi de Kürt meselesi. Memleket yangın yeri olmuş, bunları görmüyor, duymuyorlar. İtfaiye erinin yemeği, nöbeti diyorsun olur gider diyorlar. İşyerinin sorunu, çalışanın sıkıntısı. Özlük hakkı  diyorsun tık yok. Toplu Sözleşme diyorsun ses yok. 6360 Sayılı Torba yasa ile emekçilerin hakları gasp ediliyor. Norm kadro fazlası, ihtiyaç fazlası veya bütçe fazlası  adı altında çalışanlar Valiliklerde oluşturulan ( iş kolunun değişmesi veya başka Belediyelere gönderilmesi ) havuzlara  gönderiliyor diyorsun elimizden bir şey gelmez diyorlar. Her gittikleri yerde aynı terane. Vay efendim bunlar Genel kurullarında marş okumazlar, vay efendim Bayrak asmazlar, falan da falan. ‘Vatan, Millet, Sakarya’ mübarek”

Dere, Tüm Bel Sen olarak ulusal  bayrağımızın, İstiklal Marşımızın istismar konusu yapılmasını; bir ülke meselesi olan  Kürt  Meselesinin  sadece Tüm Bel-Sen’in  bir meselesi gibi tüzüğü gibi çalışanlara ve topluma  servis  edilmesini şiddetle ret ettiklerini söyledi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.