Tüketiciler bilinçlendiriliyor « Hamle Gazetesi

Tüketiciler bilinçlendiriliyor

Bu haber 21 Haziran 2016 - 0:36 'de eklendi ve 490 kez görüntülendi.

Tüketiciler bilinçlendiriliyor (1)Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Organik Tarım Birimi sadece organik tarım üreticilerini eğitmekle kalmıyor, tüketiciler de eğitim vermeye devam ediyor. Birçok hedef kitleye ulaşan organik tarım birimi, öğrencilere de ulaştı.

Haber Merkezi

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü  tarafından organik tarım ve ürünler konusunda bilgi vermek ve tüketicilerin bu konuda bilinçlendirmek amacıyla bir takım etkinlikler düzenleniyor. Bunlardan bir tanesi de öğrencilere yönelik verilen eğitim programları oldu.

2016 yılı eğitim-öğretim yılında okullara yönelik programlanan eğitimlerle 75 öğrenciye bilgi verildi. Eğitime, Menteşe İlçesinden Nazmi Zehra İyibilir Ortaokulu, Piri Reis Ortaokulu ile Teknoloji ve Kültür Koleji katıldı. Organik Tarım Biriminden Gıda Mühendisi Tülay Belli’nin verdiği eğitimde organik tarımın tanımı, organik ürünleri nasıl anlarız ve organik tarımın insan sağlığı ve çevre açısından önemine değinildi. En son yapılan eğitimin Toprak Bayramı Haftasına denk gelmesi sebebiyle İl Müdür Yardımcısı Muhammed Sevinç öğrencilere toprağın tüm canlılar için önemine değinerek organik tarımın toprağın sürdürülebilirliği için önemli bir adım olduğunu söyledi.  Aldıkları eğitimlerde öğrendiklerini çevrelerindeki diğer öğrencilere ve ailelerine de aktararak bilgileri yaymaları gerektiğini ve böylece organik tarım ve ürünleri konusunda daha bilinçli bir toplum oluşacağını ifade etti. Toprak Bayramlarını kutlayarak süt ikram etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.