TÜİK’ten Muğla’da panel

Bu haber 20 Ekim 2015 - 23:44 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

TÜİK’TEN MUĞLA’DA PANEL DÜNYA İSTATİSTİK MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİNDE KUTLANACAK. KUTLAMADA ‘VERİLERLE MUĞLAKLIKTAN ÇIKIŞ’ PANELİ DÜZENLENECEK.Dünya İstatistik günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde kutlanacak. Kutlamada ‘Verilerle Muğlaklıktan Çıkış’ paneli düzenleniyor.

 

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Ekim 2015 tarihi, ikinci Dünya İstatistik Günü olarak ilan edilirken, her beş yılda bir “20 Ekim” tarihinin Dünya İstatistik Günü olarak kutlanması karara bağlandı. Bu yıl kutlanacak Dünya İstatistik Günü’nün ana teması “Daha İyi Veri, Daha İyi Yaşam” olarak belirlendi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), istatistik alanında çalışanları, akademik dünyayı, öğrencileri ve toplumun her kesiminden insanı buluşturmak ve istatistiğin önemi konusunda kamuoyu farkındalığını artırmak için Dünya İstatistik Günü’nü, Merkez Teşkilatı ve 26 Bölge Müdürlüğü aracılığıyla tüm Türkiye’de gerçekleştireceği etkinliklerle kutlamayı planlıyor.
Bu kapsamda bugün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü ile Türkiye İstatistik Kurumu Denizli Bölge Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Verilerle Muğlaklıktan Çıkış” başlıklı bir panel düzenlenecek. TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ’ın oturum başkanlığındaki panel, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi B Salonunda saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.