TT İşveren Sendikası’ndan tepki « Hamle Gazetesi

TT İşveren Sendikası’ndan tepki

Bu haber 04 Temmuz 2019 - 0:48 'de eklendi ve 299 kez görüntülendi.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TT İŞVEREN SENDİKASI) Muğla Şube Başkanı Hüseyin Körçoban Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Taşıma öğrenci Teknik şartnamesine tepki gösterdi.

Metin Karakoç

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TT İŞVEREN SENDİKASI) Muğla  Şubesi Başkanı Hüseyin Körçoban  Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı  Taşıma  öğrenci Teknik şartnamesine tepki gösterdi.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenler Sendikası (TT İŞVEREN SENDİKASI) Muğla Şube Başkanı Hüseyin Körçoban yaptığı açıklamada:

“Sendikamızın da katkılarıyla İç İşleri Bakanlığının 25/10/2017 tarihli 30221 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Okul Servis araçları yönetmeliğinin geçici ikinci maddesinin birinci fıkrasında yer alan 3/9/2018 ibaresi 3/9/2019 olarak 3/9/2019 ise 3/9/2020  olarak değişmiştir.  Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Ulaştırma ve Altyapı ile birlikte alınmış olan erteleme kararına 1yıl daha olmasına rağmen  Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim Öğretim  yılı Taşıma Öğrenci şartnamesi kabul edilebilir değildir. Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğü teknik şartnamesinde “Okul servis araçları yönetmeliğinin 4. Maddesin de Okul servis araçlarında tüm koltukları görecek şekilde  araçların imal, Tadil ve Montajı hakkında yönetmelik ekinde belirtilen standartlara uygun, iç ve dış kamera ile en az otuz gün süreli kayıt cihazı bulundurulacaktır. Öncelik Kamera sistemi olan araçlar incelenecektir söz konusu öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için kamera sistemi bulunmayan araçlar komisyon tarafından değerlendirilecektir” şeklinde teknik şartname konulmuştur. Toplu Taşıma İşverenler Sendikası olarak kamera sisteminin takılmasına tam bir yıldan fazla olmasına rağmen bu aceleciliğin kimlere ne çıkar sağladığını bilmek şoför esnafımızın hakkıdır. Kamera sistemi şoför esnafımızın uygun fiyatla taktırması için sendikamız çeşitli firmalardan teklif almakta bu işin aceleye getirtilerek esnafımıza zor duruma sokmaya kimsenin hakkı yoktur kanunlar çerçevesinde hareket edilmelidir. Bu durum sendikamız tarafından takip edilecektir” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.