Traktör asılı kaldı

Bu haber 21 Şubat 2013 - 9:15 'de eklendi ve 951 kez görüntülendi.

askidakaldi1235546Fethiye’de arızalanan bir traktör bir araçla çekilirken, selin tahribat yaptığı bir derenin kenarında yumuşak yapılı toprağın kopmasıyla bir anda dereye doğru uçarken asılı kaldı.
Haber Merkezi
Karaçulha Beldesi’nde Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi arkasındaki Murt Deresi üzerinde meydana geldi. Arızalanan ve bir araç tarafından dere kenarından çekilerek, Fethiye istikametine götürülmekte olan Bilal Ayça idaresindeki 48 FF 649 plakalı traktör dere kenarındaki yumuşak toprağın kopmasıyla birlikte bir anda asılı kaldı.
Traktörün boşluğa doğru yol almasıyla savrulan kasanın kıyıdaki bir çit teline takılmasıyla bu tel traktörün askıda kalmasını sağladı. Sürücü Bilal Ayça mucize eseri son anda traktörden atlayarak canını kurtarırken çevre sakinleri de iş makineleri ile yardıma koştu.
Sürücü Bilal Ayça, ne olduğunu anlayamadığını, bir anda dereye doğru gitmekte olduğunu fark ettiğini belirterek; “Allah korudu. Dereye uçuyordum. Yumuşak toprak koptu. Traktör boşlukta kaldı. Kasa savrulunca çitin teline takılmış işte o ince tel traktörün römorkuyla birlikte dereye yuvarlanmasına engel oldu. Çok korktum” dedi.
Çevre sakinlerinden Ramazan Malpınar ise “Murt Deresi baraj suyunun sık,sık salınması ve sel yüzünden yolu daralttı. Toprak yumuşak olunca traktör neredeyse dereye uçuyordu. Çitin teline kasa takılınca mucize eseri sürücüsüyle dereye uçmaktan son anda kurtuldu” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.