Tosun adaylığını açıkladı « Hamle Gazetesi

Tosun adaylığını açıkladı

Bu haber 15 Aralık 2018 - 3:09 'de eklendi ve 1.396 kez görüntülendi.

İYİ Partili Mehmet Tosun 31 Mart’ta Yapılacak Yerel Seçimler’de Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yaptı. Tosun, Muğla’da CHP İyi Parti ittifakı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “İki genel merkezin kararı ile şuan Büyükşehirde CHP’yi destekleyeceğiz. Fakat ilçelerde ittifak söz konusu değil. Tabi ki görüşmeler devam ediyor. Biz Bodrum olarak ittifak olmayacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zaten biz Bodrum’da ittifakı halkla yaptık” diye ifade etti.

Muhittin Direk

İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yaptı. İyi Parti Muğla İl Binasında partililerle bir araya gelen Tosun Bodrum’un durumu ve CHP İyi Parti ittifakı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Tarafsız kamuoyu araştırmaları beni gösteriyor”

Mehmet Tosun yaptığı açıklamada, “Bodrum’u iyi belediyecilikle tanıştıracağız. Bunun ilk adımını atıyoruz. Biz İyi Parti olarak adaylarımızı talebe göre belirliyoruz. Bu süreçte tarafsız kamuoyu araştırmaları sonucunda şahsıma yönelik belediye başkan adaylığı talebini gördük. Hatta yüzde 50’nin üzerinde bu talebin olduğuna şahit olduk. Bugün de aday adaylığı müracaatımı yapıyorum.” dedi.

Bodrum’da belediyecilik hizmetleri 20 yıl geriden geliyor”

Tosun, “Yarımadayı, Bodrum’u seven Bodrum sevdalıları ile beraber yöneteceğiz. Artık sel baskınlarının yaşanmadığı, kurumsal belediyeciliğin öne çıktığı, kaynakların etkin ve verimli kullanıldığı, betonlaşmaya yenik düşmeyen, denizine doğasına sahip çıkan bir belediyecilik anlayışı ile Bodrum yarımadasını buluşturacağız. Çünkü bugün geriye dönüp baktığımızda Bodrum Belediyesi sokakta sorgulanıyor. Temel belediye hizmetlerinin yapılamadığı ve ciddi borçlanma yükü olduğunu gözlemliyoruz. Bodrum’da belediyecilik hizmetlerinin 20 yıl geriden geldiğini düşünüyorum. İnşallah göreve geldiğimiz günden itibaren bu farkı kısa sürede kapatacağız” diye konuştu.

İlçelerde ittifak söz konusu değil”

Aday adayı Mehmet Tosun Muğla’da CHP İyi Parti ittifakı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “İki genel merkezin kararı ile şuan Büyükşehirde CHP’yi destekleyeceğiz. Fakat ilçelerde ittifak söz konusu değil. Tabi ki görüşmeler devam ediyor. Biz Bodrum olarak ittifak olmayacak şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Zaten biz Bodrum’da ittifakı halkla yaptık” diye ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.