Toplumsal farkındalık için etkinlikler sürüyor

Bu haber 20 Kasım 2018 - 0:17 'de eklendi ve 473 kez görüntülendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İl İcra Komitesi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Metin Karakoç

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İl İcra Komitesi, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Düzenlenen farklı etkinlik ve çalışmalarla toplumsal sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdüren KGK, önemli bir konuya daha dikkat çekti.

MUTSO ev sahipliğinde, ‘Çocukları Cinsel İstismardan Koruma ve Mahremiyet’ konulu bir seminer düzenlendi. Seminerin açılışında konuşan KGK İl İcra Komitesi Başkanı Dr. Aslı Karataş, “Bize gelen talepler doğrultusunda böylesi önemli bir konuya parmak basmış olduk. Semineri verecek olan Öğretim Görevlisi Tuğba Deniz Öncül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapmış bir kişi. Alandan gelen, vaka deneyimi olan, kadın konuk evlerinde çocuk hizmeti alanında çalışmış ve şuanda MSKÜ bünyesinde akademik hayatını sürdürmektedir. Kendisine teşekkür ediyorum. Edineceğimiz bilgiler ışığında, bugün burada aramızda bulunan herkesin bir fener olarak etrafını aydınlatacağına inanıyorum. Hepinize sonsuz saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Sonrasında sahneye gelen Öğretim Görevlisi Tuğba Deniz Öncül, istismar türleri, cinsel istismara yönelik mitler ve gerçekler, dönemsel olarak mahremiyet eğitimi konularında bir sunum gerçekleştirdi. Ardından yaşanmış vaka örnekleri ile bilgilendirmelerde bulundu. Seminer katılımcılara tarafından büyük beğeni topladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.