Toplum Destekli Projeler Sürüyor

Bu haber 27 Ocak 2013 - 17:44 'de eklendi ve 1.753 kez görüntülendi.

tplm destToplum Destekli projeler sürüyoruğla İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Toplum Destekli Polis Müdürlüğü ekipleri, toplumda suçu önleme adına önleyici kuvvet olarak hizmetlerini sürdürüyor.
Haber Merkezi
Türkiye genelindeki Emniyet Müdürlüklerinde yeni oluşturulan ve vatandaş ile emniyet arasında köprü görevi yapan Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekipleri 2012 yılı çalışmalarını değerlendirdi. Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü., Kamu hizmeti olarak polislik hizmetlerinin yürütülmesi, diğer bir yaklaşımla güvenlik hizmetlerinin etkin ve toplum odaklı yerine getirilmesi, toplum-polis ilişkilerinin geliştirilmesi, suçla mücadelenin güçlendirilmesi ve polislik hizmetlerinde çağdaş uygulamaların yaşama geçirilmesini sağlamak amacıyla suçlar ve suçlularla mücadelesini aralıksız sürdürüyor.
Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ekiplerinin 2012 yılında yürüttüğü projeler arasında, 144 zihinsel engellinin kaybolma ihtimaline karşılık parmak izlerinin alındığı ‘İzini Kaybettirme’, İlköğretim ve Lise öğrencilerine yönelik internetin doğru kullanımını sağlamak amacıyla yürütülen ‘Güvenle Bağlan hayata’ projesi, cezaevlerinde kalan 4 kadın yerinde ziyaret edilerek ‘Özlenen Anneler’ projesi,’Güvenli Gençlik’, ‘Temiz Eller’ ve ‘Eğitimde İz Bırakanlar’ proöeleri 2012 yılında gerçekleştirilen projelerden bazıları.
Emniyet yetkilileri yaptıkları açıklamada, “İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz, suçu işlenmeden önce önleme bilinciyle, çevrenin sosyal ve kültürel yapısıyla bütünleşerek toplumun içinde yer alma ve insanlarla iletişime açık olma, toplumun tüm kesimlerinin güvenlik hizmetlerine aktif katılımını sağlayarak toplumda güvensizlik kaygısını azaltmak ve toplumda risk altındaki kesimler ile diyalog kurarak, aile, çocuk ve okullara yönelik programların geliştirilmesi gibi hizmet anlayışı içerisinde görev yapmaktadır. Bu çerçevede, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Huzurlu Toplum” projesi kapsamında 2013 yılının ilk etkinliğini Suat Dereli Huzurevinde yaptık. İl Emniyet Müdürümüz Ahmet Akbal’ın eşi Nurten Akbal, İl Emniyet Müdür Yardımcımız Adnan Karayel’in eşi Ayşen Karayel, iş kadını Fulya Okutur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ile huzurevi sakinlerini ziyaret ettik” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.