Toplu taşıma araçları artık engelsiz

Bu haber 10 Mayıs 2013 - 19:28 'de eklendi ve 1.092 kez görüntülendi.

toplutasimaaraclari12313456453Muğla Belediyesi, engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarına daha rahat binebilmeleri için 8 toplu taşıma aracına daha engelli asansörü taktırdı.
Haber Merkezi
Muğla Belediyesi, engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarına daha rahat binebilmeleri için 8 toplu taşıma aracına daha engelli asansörü taktırdı. Muğla Belediyesi toplu taşıma araçlarının 3 tanesinde bulunan engelli asansörünü, 8 aracına daha taktırarak, engelli asansörü bulunan araç sayısını 11’e çıkardı. Toplu taşıma araçlarına engellilerin ulaşılabilirliği için güç tahrikli asansör tekerlekli sandalye kullanıcıları için yapıldı. Asansör kapasiteleri 3 kişi 350 kg ile sınırlı olup, engelli vatandaşlar kaldırımdan ve yoldan asansör yardımıyla araca alınabiliyor.
Muğla Belediyesi’nin engelli vatandaşları için hizmetleri sadece toplu taşıma araçlarıyla sınırlı kalmıyor. Muğla Belediyesi hizmet binasında ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’ne engelli asansörü yapıldı. Engelliler okulunda okuyan öğrencilerin servisleri belediye tarafından karşılanıyor, ayrıca talepleri doğrultusunda engelli vatandaşların gitmek istedikleri kurumlara ücretsiz taşıması yapılıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.