Tokur’dan basın açıklaması

Bu haber 09 Ocak 2014 - 8:36 'de eklendi ve 788 kez görüntülendi.

mhp5616511MHP Menteşe İlçe Başkanı Şevket Tokur, İlçe binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 17 Aralık operasyonunun sulandırıldığını ileri süren Tokur, CHP ve BDP milletvekillerinin tamamının serbest bırakıldığını, MHP Milletvekili seçilen Engin Alan Paşa’nın ise hala içeride tutukluğunun sürdüğünü açıkladı.
17 Aralık operasyonu sonrası operasyonu gerçekleştiren savcı ve polislerin görevlerinden alınmasını eleştiren Tokur, “Operasyonu yapanların tek suçu, suçlamalara adı karışanların İçişleri Bakanlığı’na bilgi vermemesi. İzmir’de yapılan operasyonu gerçekleştiren polisler de görevden alındılar. Sayın Başbakan ‘Bizim abdestimizden ve namazımızdan şüphemiz yok’ demektedir. Eğer şüpheniz yok ise bırakan yargı ve emniyet işini yapsın” dedi.
CHP ve BDP’nin tutuklu milletvekillerinin tamamının serbest bırakıldığını belirten Tokur, “MHP Milletvekili Engin Alan paşamız halen neden cezaevindedir. Bütün teröristlerin salıverildiği ortadayken, bir subayın halen cezaevinde olması hukuksuzluğun açık göstergesidir. Engin Alan Paşa üzerinden bir takım menfaat elde etmeye kalkanları sayın genel başkanımız Devlet Bahçeli gerekli cevabı vermiştir. Engin Alan paşamız yaşananlardan dolayı yayınladığı mesajında genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin her sözünün ve kararının ardında olduğunu açıkça beyan etmiştir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.