Toksöz seçimi farkla kazandı!

Bu haber 03 Nisan 2019 - 1:11 'de eklendi ve 742 kez görüntülendi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde, 48 yıldan bu yana Yatağan Belediyesi’ni yöneten CHP ilk defa seçimi kaybetti. Resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Adayı Mustafa Toksöz, Millet İttifakı’nın CHP’li Adayı Halil Arslan’a 3 bin 452 sayılık fark atarak, Yatağan’ın yeni belediye başkanı oldu.

Hüseyin Kocabıyık

31 Mart Yerel Seçimlerinde Yatağan’daki 35 bin seçmenden 33 bin 110’u sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanacakları sandıklara gelerek oylarını kullandı. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen oy kullanma işlemlerinde ve sonrasında herhangi bir olayın yaşanmadığı Yatağan’da, İlçe Seçim Müdürlüğü önünde de adeta kuş uçurulmadı.

Yatağan’daki 129 sandıkta AK Parti Adayı Mustafa Toksöz, CHP Adayı Halil Arslan, DP Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu, SP Adayı Hayrettin Yaya, BTP Adayı Ercan Kuşçu ve TKP Adayı Engin Anbarcı, Yatağan Belediye Başkanı olabilmek için yarışırken, AK Parti, CHP, DP, SP, BBP, Vatan Partisi ve TKP de Yatağan Belediye Meclisine en çok üyeyi göndermek için yarıştı.

Yatağanlı seçmenler, ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi adayı için de oy kullandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin AK Partili Adayı Mehmet Nil Hıdır, CHP’li Adayı Osman Gürün, DP’li Adayı Mehmet Kocadon, SP’li Adayı Turhan Tutumlu, DSP’li Adayı Sevgi Küpelioğlu, Vatan Partisi Adayı Günal Dal, BTP’li Adayı Halil Birinci, TKP’li Adayı Caner Şahin, Bağımsız adayları Behçet Saatcı ve Müşteba Karamanoğlu da seçmenin huzuruna çıkarak en çok oyu almaya çalıştı.

Resmi olmayan sonuçlara göre, 31 bin 515 geçerli oy sayısının Yatağan Belediye Başkanlığı seçimine göre dağılımı şu şekilde: AK Parti adayı Mustafa Toksöz 16 bin 450, CHP adayı Halil Arslan 12 bin 998, DP adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu: 1.805.

31 bin 515 geçerli oy sayısının Yatağan Belediye Meclisi seçimine göre dağılımı şu şekilde: SP 204, TKP 96, Vatan Partisi 92, BBP 168, CHP 13.139, AK Parti 15.400, DP 2.416.

Kutlamalar Sabaha dek Sürdü

Atatürk anıtında toplanan binlerce kişi, Yatağan’ın yeni belediye başkanı Toksöz’ü büyük coşkuyla karşıladı. AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin ve MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm de vatandaşlardan alkış aldı.

Yatağan, her şeyin en güzelini hak ediyor”

Burada vatandaşlara hitaben konuşan MHP İlçe Başkanı Güldürüm, “Yatağan, bugünleri uzun zamandır hasretle çekti. Teşekkürler Yatağan. Genel Başkanımızın arkasında duran dava arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yatağan, Cumhur İttifakıyla hak ettiği güzel günlere kavuşacak. İnşallah Mustafa Toksöz ve Ali Tekin ile birlikte Yatağan’ı Yatağan yapacağız. Herkesin huzurunda söz veriyorum, Yatağan herkesin gıptayla bakacağı ilçe olacak. Seçim sürecinde bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Yatağan, her şeyin en güzelini hak ediyor” dedi.

Burada Atatürkçü, cumhuriyetçi, laik ve demokrat bir belediye başkanı var”

AK Parti İlçe Başkanı Tekin de, “Allah’a şükürler olsun ki bizlere bugünleri gösterdi. İlmik ilmik işleyerek bugünlere geldik. 5 yıldır bugünü bekledik. 5 yıl önce 4 vaadimiz var dedik. 3’ünü daha önce yaptık, birisi de Yatağan Belediyesiydi. O da oldu, hayırlı olsun. Bundan sonra iri olacağız, diri olacağız, bir olacağız, hep birlikte Yatağan olacağız. Biz gelmedik kavga için, biz gönüller yapmaya geldik. Biz Yatağan’ı hep birlikte yönetmeye geldik. Kimseyi ayırmadan yöneteceğiz” diye konuştu.

Cumhur İttifakı olarak Muğla’da 7 ilçe aldık”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan da, “Yarından itibaren tüm vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Kimseyi ötekileştirmeden Yatağan Belediyesi’nin kapısı tüm hemşerilerimize açıktır. Biz bölmeye değil birleştirmeye geldik. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Yatağan’ın nereden nereye geldiğini göreceksiniz. Hep beraber Yatağan için çalışmaya başlayacağız” dedi.

Bugünden sonra yine aynı Mustafa olarak aranızda olacağım”

Resmi olmayan sonuçlara göre Yatağan’ın yeni Belediye Başkanı Toksöz ise, “Yatağanlılar, bugün verdikleri destekle ‘biz hizmet istiyoruz’ dediler. Allah nasip ederse de bu hizmeti biz yapacağız. Önümüzdeki süreçte çalışarak, verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirerek sizlere layık bir belediye başkanı olmaya çalışacağım. Bugün kazanan Yatağan olmuştur. Bugün Yatağan için bir milat olmuştur. Yatağan artık gelişmeye ve değişmeye hazır olacaktır. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcu olacaktır. Bunu hep birlikte başaracağız. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız, tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız. Oy verenin de vermeyenin de tüm Yatağanlıların belediye başkanıyım. 31 Mart bitti, bundan sonra yeni bir dönem başlayacak. Bu dönemde herkese eşit, herkese hakkaniyet ve adalet ölçüsünde yardımcı olmaya çalışacağım. Yatağan artık AK belediyecilikle tanışacak. 31 Mart’a kadar çok güzel bir seçim süreci yaşadık. Yorulduk ama çok güzel çalıştık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bugünden sonra yine aynı Mustafa olarak aranızda olacağım. Yatağan’ı hep birlikte yöneteceğiz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.