Toksöz basın ile bir araya geldi « Hamle Gazetesi

Toksöz basın ile bir araya geldi

Bu haber 17 Haziran 2019 - 0:30 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, düzenlediği toplantı Muğla Basını ile bir araya geldi. Toplantıda 50 mahalle için ayrı ayrı proje yaptıklarını belirten Başkan Toksöz, “Biz Yatağan’ın bir kültür turizmi kenti olduğuna inanıyoruz. Stratonikeia inşallah bizim dönemimizde Efes’ten sonraki en büyük antik kent olacak” dedi.

Muhittin Direk

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz düzenlediği toplantı Muğla Basını ile bir araya geldi. Toplantıda 50 mahalle için ayrı ayrı proje yaptıklarını belirten Başkan Toksöz, “Biz Yatağan’ın bir kültür turizmi kenti olduğuna inanıyoruz. Stratonikeia inşallah bizim dönemimizde Efes’ten sonraki en büyük antik kent olacak” dedi.

Göreve gelmelerinin ardın bu güne kadar yaptıkları işleri anlatan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz,”1 milyon metrekareye yakın parke taşımız var. 12 köyümüz bu parke taşları ile kaplanacak. Ayrıca oradaki usta başı benim hangi gün, hangi saatte oraya geleceğimi halka söyleyecek. Bu şekilde şikayeti olan benimle görüşüp anlatabilecek. Bizim en büyük sorunumuz tuvalet sorunuydu. Tuvalet problemini çözüyoruz. Bizden önce Yatağan’da yapılmış 20’ye yakın düğün salonu var. Fakat hiç birinin tuvaleti yok. Yemekhanesi ve bulaşıkhanesi yok. Bunların yapımına başladık.  “Bozüyük ve Yatağan arasında bir kültür yolu projemiz var. Dere ıslahı için DSİ ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bir köprü yapacağız. Kanuni yolu güzergahında yapılacak kemerli köprü ile bu projemizi tamamlamak istiyoruz. Bu yolda çadırlarımız olacak. Hem de Atatürk’ün Selanik’teki evinin aynısını yapacağız ve öğrencilerimiz için kütüphane şekline dönüştüreceğiz. Ayrıca yürüyüş ve bisiklet yolu da olacak. Bir de Keloğlu Deresi projemiz var. Keloğlu Deresi’nin evlere vurma ihtimali var. Bu konuda da yine DSİ ile görüşmelerimizi gerçekleştirdik. ”
Başkan Toksöz, “Yatağan’da mermercilik ve elektrik bölümümüz var. Bu bölümler genelde erkek öğrenci ağırlıklı bölümlerimiz. Biz bayan öğrencilerimizin de olması gerektiğini ve bir denge oluşturmasını istedik. Bu yıl adalet ve büro yönetimi ve sekreterlik bölümlerinin Yatağan’da açılması için rektör hocamızla görüştük. Bu iki bölüm açılacak. Tabi ki buraya gelecek olan bayan öğrencilerimiz için bir yurt ihtiyacı doğacak. Bu konuda FETÖ’den kalma inşaat halinde bir yer var. Bu yapıyı 80 kişilik bir kız öğrenci yurduna çevirmek istiyoruz. Yurdun yapımı konusunda bir hayırseverimiz ciddi yardım yapacağını söyledi. Üniversitemiz bu yardımla yurdu yapacak inşallah” dedi.

Yatağan’ın bir kültür turizmi kenti olduğunu belirten Başkan Toksöz “ Stratonikeia inşallah bizim dönemimizde Efes’ten sonraki en büyük antik kent olacak. Ayrıca Lagina’mız var. Biz bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Yatağan’ın turizm ilçesi olması için müracaat ettik. Bu konuda olumlu bir görüş yazısı aldık. Bu bize nasıl bir avantaj sağlayacak? Turizm kenti olduğunuz zaman personel ve norm kadrolarınız tekrar belirleniyor. İller Bankası’ndan alınan ödenek yaklaşık yüzde 30-40 civarında artıyor. Ekonomik olarak belediyemizin durumu iyi olmadığı için bununla ilgili ciddi bir mücadelemiz var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.