TOKAT TEKRAR ADAY OLUYOR

Bu haber 17 Ocak 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.177 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Yerel seçimlere 15 ay gibi bir süre var. Bu süre uzun bir zaman dilimi gibi gelebilir. Sayılı günler çabuk geçer derler ya, zaman akıp gidiyor. Tabi seçim denilince siyasi partilerdeki hareketlilik had safhaya çıkıyor.
Yerel seçimler öncesi CHP’de adayların belirlenmesi ile ilgili geçen haftalarda CHP İl başkanının görüşlerini aktarmıştım. Mevcut belediye başkanlarının olduğu yerlerde ayrı, olmayan ilçelerde de ayrı bir statü uygulanacak. CHP’nin Belediye Başkanı olan ilçelerden birisi de Milas. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat adaylığı kesin gözü ile bakılan isimlerden birisi. Milas halkının ve partinin takdiri ne olur onu bilmem. Bildiğimi bir şey var o da Sayın Tokat tekrar aday olacağını söylemesi.
Tokat uzun yıllardan bu yana CHP teşkilatında yöneticilik yapmış aynı zamanda da birçok dernekte yöneticiliğini sürdürmektedir. 2007 yılında yapılan İlçe kongresinde CHP İlçe başkanlığına seçilen Muhammet Tokat görev yaptığı yıllarda partiye bir hayli katkısı olan birisi. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildi. Milas halkı tarafından yaptığı hizmetler göz önüne alınır ve tekrar görev verilirse göreve hazır birisi. Tokat’ın 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar belediye başkan adaylığını şimdiden açıklayarak siyasi gezilerini sürdürmeye başlamış.
Milas’ta görev yaptığı Belediye başkanlığı döneminde Akkent pazaryeri projesi, belediye sosyal yaşam merkezi, Milas çehresini değiştiren projenin tamamlanması, Milas içme suyu projesi, Çöllüoğlu hanıyla ilgilenmesi, organize sanayi bölgesi uğraşları, kapalı spor kompleksi çalışmaları, Atatürk kültür merkezi çalışmaları, sokak çalışmaları, kanalizasyon ve yağmur suyu projesi, Cumhuriyet Camii kalkınma hizmeti çalışmaları, şehir tiyatrosu, Türk halk müziği topluluğu, belediye kent orkestrası gibi çok yönlü topluluklar oluşturduğu, geleneksel deve güreşleri, Milas kültür festivali, güney ege tarım ve hayvancılık fuarı gibi hizmetler var.
Milas Belediye Başkanı Tokat, görev süresi içinde kentin sosyal, kültürel ve görsel açıdan daha yaşanılır bir kent haline getirmek için çalıştığını söylüyor. Tokat, 2014 yerel seçimleri ile ilgili “İlçemize yaptığımız hizmetlere devam edebilmek, Milas’ımızı en üst seviyelere ulaştırtabilmek için 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar belediye başkanlığı adaylığımı koyacağım. Genel merkez tarafından verilen karara saygılıyım. Ön seçim olursa da yine adayım. Büyük şehir yasası ile 114 köy ve 5 belde mahalle olarak ilçemiz Milas’a dâhil olacak. 114 köy ve 5 beldenin yasa ile ilçemize bağlanması durumunda hizmet alanımız 10 kat daha artmış olacak. Belediye olarak büyük şehir yasasına göre en hazırlıklı belediyeyiz. Çünkü şu anda da bütün köylerimize hizmet götürmekteyiz. Fakat yeni büyükşehir yasasının hizmet kalitesinin ve yaşam standardının yükselmesi açısından ilimize neler getirip getiremeyeceğini önümüzde ki süreçte, uygulama aşamasında görülecektir. Ancak Muğla’nın köylerin be beldelerin tüzel kişiliği kaldırılmadan da yapılabilirdi” diye konuştu.
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.