Tlos Antik Kenti’nin tarihi kitaplaştı

Bu haber 18 Ağustos 2015 - 18:56 'de eklendi ve 617 kez görüntülendi.

tlosssssMuğla’nın Seydikemer İlçesi’nde bulunan kültürel miras Tlos Antik Kenti’nin tarihi, Seydikemer Kaymakamlığı katkılarıyla Kazı Başkanı Prof. Dr. Taner Korkut’un editörlüğünde kitaplaştırıldı.

Hafize Ataseven

Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Tlos Antik Kenti’ne ışık tutan ‘Arkeoloji, Epigrafi, Jeoloji, Doğal ve Kültürel Peyzaj Yapısıyla Tlos Antik Kenti ve Teritoryumu” adlı kitabı Muğla Valisi Amir Çiçek’e takdim etti. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ve arkeolojik anlamda önemli bir değere sahip Muğla’nın Seydikemer ilçesinde bulunan Tlos Antik Kenti’nin gün yüzüne çıkartılarak kültür hazinesine kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Çiçek, “Doğal ve Kültürel Zenginlikleri ile Seydikemer İlçesi Projesi kapsamında ilçenin tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin ulusal ve uluslararası arenada tanıtılması amacıyla çıkarılan bu kitabın turizme önemli katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.
Kitap hakkında Vali Çiçek’e bilgi veren Kaymakam Köken, “Projemiz nesiller arası köprü vazifesinin yanında bir envanter çalışması olarak değerlendirilecektir. Biz bu güzel yurt köşesini daha güzel hale getirmek, daha çok üretmek ve daha çok tanıtmak için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.