Tiyatro hayattır

Bu haber 28 Nisan 2014 - 19:54 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

tiyatro165165165Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde bulunan tiyatro toplulukları hazırladıkları programla üniversitenin ilk ilk tiyatro festivalinin başattı.

İlkay Yıldız

‘Tiyatro Hayattır’ sloganı ile bu yıl ilki gerçekleştirilen  ‘Tiyatro Festivali’ Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi ile Karia kapı arasında düzenlenen kortej ile başladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde faaliyet gösteren müzikal ve etkileşim toplulukları tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen festival etkinlikleri 4 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

Müzikal Topluluğu adına konuşan Ersin Yaşar, “Festival boyunca 10 oyun olacak, iki ekip olarak çok büyük bir iş başardığımızı düşünüyoruz. Bundan sonra geleneksel hale dönüşeceğini düşünüyoruz. Bu yıl sloganımız ‘Tiyatro hayattır ‘, her yeni bir slogan ile devam edeceğiz” dedi.

Etkileşim Topluluğu adına konuşan Arda Göktuğ Arık ise, “İnsan sorununu ele alına bütün tiyatro oyunlarına kapılarımız açık olacak, topluluklarımız her hangi bir siyasi amaç gütmemekle ile birlikte tamamı ile insanı ön plana çıkarmak amacı ile yola çıktık.  Ayrıca bu oluşumun kurucu kadrosunda yer almaktan da çok mutluyum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.