Tiyatro gösteriminde korkutan yangın

Bu haber 13 Nisan 2014 - 19:34 'de eklendi ve 734 kez görüntülendi.

tiyatrogosterimindeyangin6565165Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde tiyatro oyunu sırasında, sahne ışıklarından birinin alev alması sonucu çıkan yangın, paniğe yol açtı.

İlkay Yıldız

Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde tiyatro oyunu sırasında, sahne ışıklarından birinin alev alması sonucu çıkan yangın, paniğe yol açtı.

Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Hep Gül Aysel’ isimli tiyatro oyunu esnasında, sahneyi aydınlatan spot ışıklarından biri, belirlenemeyen nedenle alev alarak yanmaya başladı. Spot ışıklarından aşağı düşen kıvılcımların bazı koltukları da tutuşturması üzerine salonda kısa süreli panik yaşandı. Alev alan spot ışığının altında koltukların şans eseri boş olması olası bir tehlikeyi önledi. Yaşanılan panik sırasında izleyiciler, salon görevlileri tarafından tahliye edilirken, olaya kısa sürede müdahale eden itfaiye ekibi yangın büyümeden söndürdü. İtfaiye yetkilerinin incelemesinin ardından gerekli güvenlik önlemleri alındı ve oyuna kaldığı yerden devam edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan  oyun yönetmeni Utkan Özüpak yangın da kimsenin yaralanmış olmamasının kendileri açısından çok sevindirici olduğunu ve gerekli önlemlerin alınmasının ardından oyuna kaldıkları yerden devam ettiklerini söyledi.

Olay ile ilgili açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, yangının teknik bir arıza dolayısıyla çıktığını ve sorunun kısa sürede giderildiğini söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, “Yangının, sahne ışıklarına bağlı kablolardan çıktığını öğrendim. Herhangi bir yaralanma söz konusu değil sadece maddi hasar var. Zaten tiyatro kaldığı yerden devam etti” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU 14 Nisan 2014 / 17:26

gGEÇMİŞ OLSUN .TEK TESELLI BIR CANA ZARAR GELMEMESİ.UMUMA AÇIK YERLEDE TEK KORKULAN İNSANSIZ ALANDA ÇOĞALIP ALEV DUMAN İNSNLARIN OLDUĞU YERE ULAŞINÇA PANIK VE KARGAŞADA ÇOK KAYIP OLUYOR. DUMAN SENSÖRLERİ VE YANGIN ACIL TAVAN MUSLUKLARIDA YANGINI BAŞLAMASI VE ÖNLEN MESINDE ÇOK ÖNEMLİ GEÇMİŞ OLSUN..