Tiran Tarım Üniversitesi ile iş birliği protokolü « Hamle Gazetesi

Tiran Tarım Üniversitesi ile iş birliği protokolü

Bu haber 01 Haziran 2019 - 0:37 'de eklendi ve 682 kez görüntülendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Tiran Tarım Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü ve Erasmus+Kurumlar arası anlaşması imzalandı.

Nazife Taşdelen

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Tiran Tarım Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü ve Erasmus+Kurumlar arası anlaşması imzalandı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile ortak akademik çalışmalar yapmak ve karşılıklı öğrenci hareketliliğini sağlamak amacıyla Arnavutluk’un başkenti Tiran’da bulunan Tiran Tarım Üniversitesinden bir heyet, üniversite Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’i ziyaret etti.

Heyette, Tiran Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Musabelliu’nun yanı sıra Afyon Kocatepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ayhan Erol ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Artay Yağcı yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in ev sahipliğinde, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Reşat Ünal’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, iki üniversite arasında öğrenci, personel ve staj hareketliliğinin sağlanması için atılabilecek somut adımlar görüşüldü.

Ardından Prof. Dr. Çiçek ile Prof Dr. Musabelliu, ikili iş birliği protokolü ve Erasmus+Kurumlar arası anlaşmasını imzaladı.

5 yıl geçerliliği olan protokol uyarınca, iki üniversite arasında öğrenci ve personel değişiminin yanı sıra ortaklaşa bilimsel etkinlikler düzenlenmesi ve akademik çalışmalar yapılması konularında mutabakata varıldı.

İmza törenin ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek heyeti makamında ağırladı. Prof. Dr. Çiçek burada, Prof. Dr. Bahri Musabelliu ile Prof. Dr. Ayhan Erol’a plaket takdim etti. Görüşmelerin ardından heyet, üniversite yerleşkesini gezdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.