Tıp öğrencilerine hoş geldin partisi

Bu haber 27 Eylül 2014 - 0:18 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

tıpogrenMuğla Tabip Odası Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesinin yeni dönem öğrencileri için bir tanışma toplantısı düzenledi.

Hafize Ataseven

Muğla Tabip Odası Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesinin yeni dönem öğrencileri için bir tanışma toplantısı düzenledi.

Muğla Tabip Odası Başkanı Doktor Çağlayan Üçpınar, Tabip Odası Genel Sekreteri Pratisyen Hekim Cafer Şahin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Genel Cerrahi Profesörü Okay Nazlı, Anestezi Uzmanı Sabiha Ercan, Aile Hekimi Doktor Mehmet Akarca ve oda üyesi hekimler tarafından düzenlenen etkinliğe Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin çiçeği burnunda öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Birinci dönem ve üst dönemden yaklaşık 50 öğrencinin ve oda üyesi doktorların katıldığı tanışma toplantısında, Tabip Odası Başkanı Çağlayan Üçpınar, Profesör Doktor Okay Nazlı ve diğer hekimler öğrencilerin okulda alacağı derslerle ilgili bilgi verdiler.

Eğitim öğretim dönemi süresince, öğrencilerin karşılaşabilecekleri sıkıntılara karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarıda bulunan hekimler, birinci sınıftan son döneme kadar her an yanlarında olacaklarını, her konuda yardıma ve desteğe hazır olduklarını söylediler.

Muğla’da ki barınma ve toplu taşıma araçlarının yetersizliğinden şikâyetçi olan öğrenciler, ev ve yurt fiyatlarının aşırı yükseltildiğini, bu konuda yetkililerin harekete geçmesini beklediklerini söylediler.

Tanışma toplantısı, Tabip Odası’nın tıp fakültesi öğrencileri için hazırlattığı sürpriz pastanın kesilmesinin ardından son buldu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.