Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Bu haber 19 Eylül 2013 - 21:00 'de eklendi ve 1.461 kez görüntülendi.

tipfakultesi1321314654132132132132Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu yıl giriş yapan öğrenciler beyaz gömleklerini düzenlenen törenle giydi.
Kadir Tamer
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu yıl giriş yapan öğrenciler beyaz önlüklerini düzenlenen törenle giydi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Belediye Başkanı Osman Gürün, Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Halil Çelik, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Altuntaş ile öğrenciler ve aileleri katıldı.
Tıp Fakültesi Dekanı İrfan Altuntaş, yaptığı konuşmasında bu yıl Tıp Fakültesi’nin öğrencisi sayısının 158’e çıktığını belirterek, Üniversite Hastanesi’nin yapımı için beklediklerini söyledi.
Daha sonra söz alan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, beyaz önlük giyme töreninin artık geleneksel hale geldiğini belirterek, “Öğrencilerimizin mesleklerine adım attıklarını beyaz önlük giyerek resmileştiriyoruz. Beyaz önlük aydınlık, dürüstlük, iyi niyet, sevgi ve şefkatin simgesidir. Artık bugünden sonra öğrencilerimizin hayatında yeni bir sayfa açılıyor” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi kurucusu olan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla’nın sağlık turizmi konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Muğla değişik güzel bir kent, sağlık turizmi açısından da önemli bir il. Özellikle Avrupa’nın ve dünyanın sağlık turizmi açısından önemli bir iliz. Ancak Muğla’nın Ankara’ya uzak olması nedeniyle gerekli yatırımlar yapılmıyor. Muğla sağlık turizmi, onkoloji, yaşlı turizmi, spor hekimliği ve fizik tedavisi için önemli yatırımların yapılabileceği bir bölge” dedi.
Son olarak konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, üniversitenin Muğla için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Üniversite bünyemizde bulunan Tıp Fakültesi’de gözbebeğimiz. Doktorluk belki bir meslek olarak görülebilir. Bana göre doktorluk klasik bir meslek değil muhteşem sanatların başında gelmektedir. İnsan canı yandığında, canı acıdığında hekime ihtiyaç duyar. Hekimlik bir sırdır. Bu sıra ortak olmayan can acısını anlayamaz.”
Konuşmaların ardından Vali Güvençer ve beraberindeki protokol üyeleri yeni öğrencilere beyaz gömleklerini giydirdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.