Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Bu haber 16 Eylül 2014 - 23:02 'de eklendi ve 1.666 kez görüntülendi.

onlukkkMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu yıl giriş yapan öğrenciler beyaz önlüklerini düzenlenen törenle giydi.
Kadir Tamer
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bu yıl giriş yapan öğrenciler beyaz önlüklerini düzenlenen törenle giydi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Alay Komutan Vekili Jandarma Albay Necdet Koparan, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevrez Aydoğan, Muğla Sağlık İl Müdürü Cihan Tekin, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Nuri Ceyhan, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Tıp Fakültesi Dekanı Nevrez Aydoğan, yaptığı konuşmasında bu yıl Tıp Fakültesi’nin öğrencisi sayısının 220’ye çıktığını belirterek, “Bu yıl Tıp Fakültemize 75 öğrencimiz daha katıldı. Bugün burada bu öğrencilerimize beyaz önlüklerini giydirmek için toplandık. Beyaz önlük umut ve şifayı temsil ediyor” dedi.
Daha sonra söz alan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, beyaz önlük giyme töreninin artık geleneksel hale geldiğini belirterek, “Öğrencilerimizin mesleklerine adım attıklarını beyaz önlük giyerek resmileştiriyoruz. Beyaz önlük aydınlık, dürüstlük, iyi niyet, sevgi ve şefkatin simgesidir. Artık bugünden sonra öğrencilerimizin hayatında yeni bir sayfa açılıyor. Öğrencilerimiz bugün kutsal bir mesleğe adım atıyorlar. Tüm öğrencilerimizi ve ailelerini kutluyorum” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Sevgili anne babalar çocuklarınızı bugün buraya geleceğin doktor adayları olarak buraya getirdiniz. Başarılı hekim olmak sadece bilimsel anlamda hekim olmak anlamına gelmez. Başarılı hekim olmak insanı ve mesleğinizi sevmekten geçer. İnsanı her haliyle severseniz başarılı bir hekim olursunuz” dedi.
Son olarak konuşan Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, üniversitenin Muğla için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Üniversite bünyemizde bulunan Tıp Fakültesi’de gözbebeğimiz. Doktorluk belki bir meslek olarak görülebilir. Bugün burada siz değerli aileler ve öğrencilerimiz kadar bizlerde mutlu ve gururluyuz. Bugün beyaz önlükleri size birer önlük olarak giydirmeyeceğiz. Bugün burada sizlere ciddi sorumluluklar yüklüyoruz. Hedeflediğimiz, geleceğe ait düşlerimizi bugün sizlere giydiriyoruz. Tüm öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve diğer protokol üyeleri yeni öğrencilere beyaz önlüklerini giydirdiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.