Tesislerin yüzde 80’i tamamlandı

Bu haber 21 Ağustos 2014 - 0:50 'de eklendi ve 1.055 kez görüntülendi.

tesislerrrMuğla’da Gençlik ve Spor Bakanlığınca Kışla Parkı’nda yapımı devam eden spor salonu, antrenman salonu, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzunun yüzde 80’lik yapımı tamamlandı.

Cem Durna

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Muğla’nın Menteşe ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımı devam eden spor salonu, antrenman salonu, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Menteşe İlçesi’nde bulunan Kışla Parkı ve Düğerek yolunda yapımları devam eden spor komplekslerinin son durumları hakkında basın mensuplarını bilgilendiren Çeker, çalışmaları devam eden projelerin yüzde 80’ninin tamamlandığını açıkladı.

19 Eylül tarihinde Gençlik Merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzunun açılışının yapılacağını belirten Çeker, “Gençlik ve Spor Bakanlığının 2013 ve 2014 yılı yatırımlarında yer alan tesislerimizin büyük bir kısmı tamamlanmış durumda. İnşallah 10 gün sonra buradaki değişikliği beraber geleceğiz ve göreceğiz. 10 gün sonra son rötuşları yapılacak. Tesislerimizi aktif haline getireceğiz. Tabi ki taahhüt edilen tarihlerden önce tesislerimizin teslimatı yapılacak. Çünkü gerçekten eksiğimiz olan spor tesisimizin biran önce halkımızın hizmetine sunulması gerekiyor. Bu bağlamda yoğun bir çalışmamız var. Yaklaşık 20 yakın tesisimizin şuan 12 tanesi bu vaziyette faaliyet gösteriyor ve yapımı devam ediyor. 2015 Ocak ve Şubat ayında Muğla’mızın hizmetine yaklaşık 11 tesis sunulacak. Yoğun bir çalışma içerisindeyiz” dedi.

Muğla’nın ihtiyacı olan kapalı spor salonuna kavuşacağını belirten Çeker, şöyle konuştu:

“3 bin 500 kişilik spor salonunda voleybol, hentbol, basketbol gibi uluslararası düzeyde müsabaka yapılacak bir alana sahibiz. Bunların haricinde müsabaka oynanabilecek ender projelerden birisi olan 3 katta basketbol salonu olan müsabaka ve antrenman salonumuzda var. 12 branşta faaliyet gösterecek diğer branşlardan da antrenman salonlarımız var. Bunun yanı sıra engellilere yönelik her türlü aktivite var. Bunların içinde salona giriş çıkışları da var. Bunun dışında Türkiye’de engellilere hizmet açısından 2. il durumundayız. Engelli sporcularımızı evinden alıp spor merkezlerine bırakıyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.