Türkiye Maden İş ve Tes-İş’ten Yatağan’da özelleştirme tepkisi

Bu haber 07 Eylül 2013 - 10:50 'de eklendi ve 1.096 kez görüntülendi.

tesisyatagan121354612132132132132Maden İş genel sekreteri Vedat Ünal ve  Tes -İş Genel Eğitim Sekreteri Feridun Yükselir, Yatağan Termik Santrali önünde düzenlenen eylemde enerji ve maden sektöründeki özelleştirmelere tepki gösterdi.
Haber Merkezi
Maden İş genel sekreteri Vedat Ünal ve Tes-İş Genel Eğitim Sekreteri Feridun Yükselir, Yatağan Termik Santrali önünde düzenlenen eylemde enerji ve maden sektöründeki özelleştirmelere tepki gösterdi. Tes-İş Sendikası Genel Araştırma Sekreteri Mehmet Solak ve Tes-İş Genel Eğitim Sekreteri Feridun Yükselir, Türkiye Maden İşçileri Yönetim Kurulu adına  Vedat Ünal, Ahmet Çimen , Hasan Hüseyin Yıldız Yatağan ve Milas’ta özelleştirmeye karşı eylemde olan enerji ve maden işçilerini ziyaret etti. Maden-İş ve Tes-İş Sendikası’nın üzt düzey yönetimi, ziyarette Yatağan Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri ile kömür ocaklarının özelleştirme kapsamına alınmasının ardından yürürlüğe koyulan eylem planına destek vereceklerini açıkladı.
Özelleştirmeleri eleştiren Tes-İş Genel Eğitim Sekreteri Ferudun Yükselir, şöyle konuştu: “Bu santrali açmak için çoluk çocuk eşlerimizle kardeşlerimizle buradan Muğla’ya beraber gittik. Kazanmanın yüzde 50’si inanmaktı, yüzde ellisi de savaşmaktır. Görüyorum ki hepiniz inançlısınız, inanmışsınız. İnanan insan kazanır. Kazananların hepsi savaşanlardır, savaşmayan zaten kazanamaz. Biz özelleştirmede suçluyuz, bunu söylemekte bir erdemliliktir. Oturduğumuz yerden konuşmayalım. Özelleştirmelerde biz ne kadar suçluysak sizlerin birçoğu da o kadar suçlu. Ben genel seçimlerden önce bir çok santrale gittim siyasi olarak söylemiyoruz siyasi olarak değerlendirmeyin, hangi partili olursanız olun, birinci partiniz işiniz, işimizdir. Satacaklar, kapının önüne koyacaklar iyi düşünün, iyi taşının. Hangi partiye oy vereceğinizi bir kez daha düşünün. Sıkıyorsa gelip satsınlar. Yarın iş başında olmak isteyen bugün burada olmak zorundadır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.