Teröristleri Muğla’ya getiren Suriyeliler adliyeye sevk edildi

Muğla’nın Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde gerçekleştirilen PKK terör örgütü operasyonlarında teröristleri Suriye’nin Lazkiye bölgesinden deniz yolu ile Muğla’ya getirdiği tespit edilen 3 gemi personeli ve bir Suriyeli PKK terör örgütü üyesi ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi

Kadir Tamer

Muğla’nın Seydikemer ve Köyceğiz ilçelerinde gerçekleştirilen PKK terör örgütü operasyonlarında teröristleri Suriye’nin Lazkiye bölgesinden deniz yolu ile Muğla’ya getirdiği tespit edilen 3 gemi personeli ve bir Suriyeli PKK terör örgütü üyesi ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yaklaşık 15 gün önce Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda teröristleri Lazkiye’den deniz yolu ile Muğla’ya getirdikleri tespit edilen 3 gemi personeli ile PKK terör örgütü üyesi 1 kişi yakalanarak gözaltına alınmıştı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan 4 zanlı ifade işlemlerinin ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 4 zanlının Suriye uyruklu olduğu öğrenildi.

Okunma Sayısı:139

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.