Tercih et tatili kap

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 10:08 'de eklendi ve 892 kez görüntülendi.

tercihyaptatilikap1321564613213Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ni tercih edecekler arasında en yüksek puanı alan ilk üç sıradaki öğrenci, ailesiyle beş günlük tatil yapacak.
Hasan Telli
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ni tercih edecekler arasında en yüksek puanı alan ilk üç sıradaki öğrenci, ailesiyle beş günlük tatil yapacak. 25 öğrenci kontenjanına sahip Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi geçtiğimiz yıl ülke genelinde yaşanan su ürünleri alanında tercih azlığının önüne geçmeyi amaçlıyor.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’ni tercih edecekler arasında en yüksek puanı alan ilk üç sıradaki öğrenci, ailesiyle beş günlük ücretsiz tatil yapacak. Bunun yanında üniversitede ücretsiz barınma imkanı sağlanacak ve burs verilecek. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taçnur Baygar, yaptığı açıklamada Türkiye’nin en büyük kıyı şeridine sahip ili Muğla’nın, aynı zamanda su ürünleri sektörünün de merkezi durumunda olduğunu belirterek, “2013-2014 öğretim döneminde kampus içerisinde yapılan yeni fakülte binasında hizmet verecek olan fakültemizi tercih ederek kayıtlarını yaptıran öğrenciler, başarı sıralamasına göre barınma imkanı ve bursun yanı sıra aileleriyle birlikte tatil yapma imkanından da yararlanacaklar.” dedi.
Prof. Dr. Baygar, Muğla’daki su ürünleri özel sektörü ve diğer paydaşlarla yapılan görüşmeler sonucunda fakültelerini tercih edecek başarılı öğrenciler için ayrıca önemli destekler verileceğini de kaydederek, “Tercih edecekler arasında en yüksek puanı alan ilk üç sıradaki öğrenciye, ailesiyle beş günlük tatil imkanı sağlanacak. Ayrıca üniversitede ücretsiz barınma imkanı vereceğiz. Su ürünleri özel sektörü tarafından dokuz aylık eğitim öğretim dönemi boyunca fakülteyi dördüncü sırada kazanan öğrenciye aylık 350, beşinci sıradaki öğrenciye 300, altıncı sıradaki öğrenciye ise 250 lira burs verilecek. Bu destek, öğrencilerin başarı ortalamasının 4 üzerinden 3’ü geçmesi halinde, dört senelik eğitim öğretim hayatları boyunca devam edecek. Ayrıca kayıtlarını yaptırıp eğitimlerine devam eden yedinci sıradan sonraki 10 öğrenciye 200 lira burs verilecek ve bir eğitim yılı boyunca desteklenecek. İhtiyaç sahibi üç öğrenci için de bir eğitim öğretim dönemi boyunca barınma imkanı sağlanacak. Asıl hedefimiz, fakülte öğrencilerinin dört senelik eğitim hayatları boyunca donanımlı yetişmeleri sağlanarak, daha okul bitmeden uygun maaşlı iş imkanlarının bulunması.” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.