TENCERE DİBİN KARA! « Hamle Gazetesi

TENCERE DİBİN KARA!

Bu haber 31 Ağustos 2012 - 0:00 'de eklendi ve 664 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

İl Genel Meclisi CHP Gurup Başkanvekili Dursun Kaplan’a göre AK Parti Kavaklıdere İl Genel Meclisi Üyesi Saffet Karabıyık’ın Kavaklıdere’de bir “göleti” varmış! Yayla Evi’ne de Özel İdare Kaynakları ile yol yapılmış…
Ama Karabıyık’a göre yokmuş…
Bu köşede, “Şahsa özel göl!” başlıklı yazımı iddialarla ilgili olarak “Karabıyık ne yapacak?” diye sorup şöyle noktalamıştım:
“İstifa mı edecek? Yoksa ‘Bunların hepsi yalan’ deyip yargıya mı başvuracak…
Karabıyık’ın bu iki yoldan birisine girmesini bekliyoruz.”
 
xx     xx     xx
Karabıyık iki yoldan birini tercih etmedi. Bir üçüncü yolu denedi, basın açıklaması yaptı.
Basın açıklamasını da yazılı yaptı. Toplantı filan yok. Soru almak istememiş olabilir. Bari açıklama her gazeteciye ulaşsa idi…
Kavaklıdere İl Genel Meclisi Üyesi Saffet Karabıyık imzalı açıklama “28.08.2012 tarihli bazı basın organlarında şahsım adına ilgili çıkan asılsız, mesnetsiz yalan ve komik bulduğum CHP İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan’ın yapmış olduğu basın toplantısını basından öğrendim.” diye başlamış.
Ama açıklama Hamle’ye gelmedi. Bana da gelmedi. Arkadaşlarımın çoğuna gelmedi. Ciddiye alınmamış olabiliriz.
Söz konusu yazılı basın açıklaması Yatağan ve Kavaklıdere’deki gazetelere dağıtılmış. Kendisini Yatağan ve Kavaklıdere halkına karşı sorumu hissetmiş olabilir…
Neyse…
 
xx     xx     xx
Bir buçuk daktilo sayfası açıklama ilginçti. Şaşırtıcı idi…
AK Parti Kavaklıdere İl Genel Meclisi Üyesi Saffet Karabıyık “göleti” savunmaya çalışırken, kendisine Özel İdare kaynakları ile gölet ve yol yaptırttığı iddiasını ortaya koyan CHP Marmaris İl Genel Meclisi Üyesi Dursun Kaplan ile ilgili iddialarda bulunmuş.
AK Partili Karabıyık’ın iddiasına göre, CHP’li Kaplan bir yıl önce CHP’li bir belediye sınırları içinde yapılan tersanenin ruhsatı karşılığı hibe olarak bir firmadan 3 adet cenaze yıkama aracı aldırtmış ve bunları törenle bazı muhtarlıklara teslim etmiş. Ardından bu köy muhtarlarına İl Encümeni’nden 17’şer bin TL cenaze yıkama aracı alım parası çıkartmış. Muhtarlardan da bu paraların firmaya ödenmesini istemiş.
Karabıyık iddialarını sıralarken “Kaplan Çamlı Köyü Boncuk Koyu’nda Mandalin Evleri İstinye Park sahibinin satın aldığı büyük arazi içerisindeki yapılar için imardan tadilat projesi çıkartarak tadilat yerine tüm inşaatlar yıkılıp yeniden yapılması için ne kadar ücret almıştır? Bu ahlaka ve adaba sığıyor mu soruyorum?” diye sormuş.
Karabıyık bir de Kaplan’a “CHP Kavaklıdere İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Fikret Yavuz’un Sarıyer Mevkiindeki yaylada bulunan villasına izinsiz olarak orman içinden 4 km’den getirerek sadece şahsına ait kullandığı suyun resimlerini çekmelerini tavsiye ediyorum.” tavsiyesinde bulunmuş.
CHP’li İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar da makam otomobilini özel ve siyasi işlerinde kullanıyormuş!
Eeee ne bu?
Tencere dibin kara seninki benden kara mı?
Bunlar olurken sen neredeydin?
 
xx     xx     xx
Yazılı basın açıklamasından öğrendiğimize göre, CHP’li Kaplan’ın AK Partili Karabıyık için yapıldığını iddia ettiği “gölet” yangın söndürme işlerinde kullanılmak üzere yapılmış.
Gölete, su temininin çoğu fidanlıkta bulunan Kavaklıdere Belediyesi’ne ait tarımsal sulama amaçlı ruhsatlı sondaj kuyusundan basılarak akıtılmakta imiş. Elektrik parası bu göletten yararlanan 34 kişi tarafından ödenmekte imiş…
Karabıyık bunları anlatırken bir de “Evet göletin atık suyundan bu bölgede 34 kişi faydalanmaktadır. Bunlardan birisi de benim. Şahsımın kimliğinde de TC Vatandaşı yazmakta olduğuna göre en doğal hak olarak görüyorum.” demiş!
Pes doğrusu…
 
xx     xx     xx
Şimdi soralım; Yangın söndürmede kullanılmak üzere yapılmış göletin “atık suyu” nasıl oluyor? Yangın söndürme için yaptırılan gölete Kavaklıdere Belediyesi kuyularından neden su pompalıyor? Yangın söndürme göletlerine su mu pompalanıyor? Yangın söndürme için yapılan göletler sulamada da kullanılıyor mu?
Ayrıca CHP’li Kaplan’ın iddiaları arasında AK Partili Karabıyık’ın yayla evine yol yapıldığı da yer alıyordu… Karabıyık bu konuda bir açıklama yapmamış.
Acaba o yolda yangın söndürmede kullanılmak için mi açılmıştı?
 
xx     xx     xx
Ben, Sayın Karabıyık’ın açıklamalarından tatmin olmadım. Kavaklıdere ve Yatağan halkı, seçmeni tatmini olmuş mudur bilemem…
Keşke yargıya başvurmuş olsaydı!
Ama kendisinin CHP’li Kaplan ile ilgili iddiaları da dikkat çekici. Sayın Karabıyık, yazılı açıklamasında “Buradan suç duyurusunda bulunuyorum.” da demiş. CHP’li Kaplan da AK Partili Karabıyık ile ilgili iddialarını ortaya koyarken “Suç duyurusunda bulunuyorum.” demişti.
Umarım Cumhuriyet Savcılığı her iki suç duyurusunu “duyar” da gereğini yapar!
Şaşkınlık içindeyim…
(01.09.2012)
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.