TEM Müdürü terfi aldı

Bu haber 12 Temmuz 2018 - 2:42 'de eklendi ve 711 kez görüntülendi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Zafer Duymuş, terfi alarak 2. Sınıf Emniyet Müdürü oldu. Zafer Duymuş, FETÖ’nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırının ardından kaçan Suikast Timi’nin yakalanması büyük çaba göstermişti.

Kadir Tamer

Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde görevli iken Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişimi ve iki polisin şehit edildiği saldırının ardından kaçan Suikast Timi’nin yakalanması büyük çaba gösteren TEM Şube Müdürü Zafer Duymuş, bir üst rütbeye terfi ederek 2. Sınıf Emniyet Müdürü oldu.

Darbe girişiminin ardından suikast ekibinin yakalanmasının yanı sıra Zafer Duymuş ve ekibi örgütün Muğla yapısının çökertilmesinde önemli adımlar atılmasını sağlamıştı.

TEM Şube Müdürlüğü olarak örgütün Muğla ayağının çökertilmesinde, gaybubet evlerinin tespiti ile birçok ilde aranan örgütün önemli isimlerinin Muğla’yı kaçış güzergahı olarak kullanmak istemesini önleyen Zafer Duymuş ve ekibi darbenin kilit ismi olan Adil Öksüz’ü yakalandıktan sonra serbest bırakan ve daha sonra firar eden Çetin Sönmez’inde yakalanmasını sağlamıştı.

Zafer Duymuş TEM Müdürlüğü görevi sırasında PKK’nın Akdeniz Açılımında Suriye Lazkiye’den Muğla’ya gönderilen ve büyük çoğunluğu ölü ele geçirilen terörist grubun ve bu gruba ayardım edenlerin yakalanmasında da önemli görevler üstlenmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.