TEKZİP

Bu haber 10 Ekim 2018 - 1:22 'de eklendi ve 1.595 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Hamle adlı gazetenin 25.07.2018 tarihli baskısında ‘Mürsel ALBAN İlgisi Ne?’ başlığıyla gazetenin 8. Sayfasında ve Hamle Gazetesinin internet sitesinde yayımlanmış olan haberin içeriğindeki iddialar, somut ve maddi gerçeklere dayanmamakta olup, tamamen kamuoyunu yanlış yönlendirmek ve müvekkilimi kamuoyu önünde itibarsızlaştırmak için ortaya atılmış iddialardır.

Anılan haberde bahsedilen trafik kazasını geçiren şahıslar ile müvekkilimin hiçbir ilgisi bulunmamakta olup bahsi geçen kazayı gazetenizin haberi ile birlikte öğrenmiştir. Müvekkilin şirketinde bugüne kadar Ertuğrul DÖNMEZ isimli bir şahıs çalışmamıştır. Müvekkilim ne bu şahsı ne de hakkında asılsız iddiaları ortaya atan Dilek BEKTAŞ isimli şahsı tanımamaktadır. Kaza geçirilen aracın müvekkilin şirketine ait olduğu iddiası tamamen gerçek dışıdır. Kaldı ki bu iddia gerçek olsaydı, bu noktada müvekkil hakkında da dava açılması gerekirdi. Müvekkil bu konuda ne bir soruşturma geçirmiş ne de hakkında herhangi bir dava açılmıştır.

İddia edilen olayın üzerinden 4,5 yıl geçmesine rağmen müvekkilimin 24 Haziran Seçimlerinde Muğla Milletvekili olarak TBMM’de görev almasından sonra bu haberin yapılması haberin ne niyetle yapıldığını bize ve tüm kamuoyuna göstermiştir. Müvekkilimi itibarsızlaştırmaya yönelik bu tür asılsız haberlerin yayımlanması her şeyden önce basın ahlakı ve çalışma ilkelerine aykırılık teşkil etmekte olup, bahsi geçen asılsız haberi barındıran yayınlar hakkında her türlü hukuksal başvuru yolları sonuna kadar kullanılacaktır. Ayrıca bahsi geçen haber içeriğinde Türkiye Cumhuriyeti Mahkemeleri taraflı olmakla, soruşturma makamları delilleri toplamamakla, değiştirmekle ve yok etmekle itham edilmişlerdir. Bu nedenle Türk Ceza Kanunu’nun 301. Maddesinde düzenlenen, alenen devletin yargı organlarını aşağılama suçu vuku bulmuştur. Bu konu ile ilgili de sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mürsel ALBAN vekili

Av. Ahmet Çağdaş SEZER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Reşat Öztepe 10 Ekim 2018 / 09:37

Gocuman; Her gün yazınızı erkenden okurum. Her yazıyı okudum ve yukarıdaki yayımlanan Tekzib’i de okudum. Sevgi ve saygı