Tekrar Aranan CHP İlçe Eski Başkanı Kamil Genek « Hamle Gazetesi

Tekrar Aranan CHP İlçe Eski Başkanı Kamil Genek

Bu haber 29 Ocak 2018 - 0:05 'de eklendi ve 3.469 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

 

Sevgili okurlarım, Yatağan’da 4 dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Veteriner Hekim Kamil Genek geçtiğimiz aylar içinde gerçekleşen CHP İlçe Kongresinde başkan adaylığını koymamıştı. 4 dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Veteriner Hekim Kamil Genek bu süre içinde CHP adına işini gücünü bırakıp Yatağan’da CHP’nin daha büyümesi için elinden gelen tüm imkânları kullanan bir başkan olarak bilinmekte. Sayın Genek CHP İlçe Başkanlığı yaparken büyük küçük demeden tüm partililerle iç içe olmuş partisi adına elinden gelen tüm imkânları kullanmıştı.

Sevgili okurlarım, şimdide çok sayıda CHP’li üye olsun delege olsun Kamil Genek Başkanın tekrar aday olmadığını dile getirirlerken üzüntü içinde olduklarını da söyleyebiliyorlar. Parti binasında olsun, kahvehanelerde olsun mutlaka CHP Eski İlçe Başkanı Kamil Genek sevgisi var olmasa da devam edeceği söyleniyor. Çünkü Kamil Bey’de bir büyüklenme kompleksi olmadığı görülüyordu. Hatta partinin birçok masrafını cebinden ödeyen bir başkan olarak anılıyor.

Sevgili okurlarım, CHP İlçe Eski Başkanı köylü çocuğu olduğu için hem köylülerin hem de ilçe halkı ile iç içeydi. Öyle de olduğu için Yatağan’ın köylerinin %90’ının CHP adına seçim kazandıran bir başkan unvanını aldığı da sile getirilmekte. Kendisi ile görüştüğümüz Veteriner Hekim Kamil Genek partisine kırgın olmadığını, parti içindeki bazı insancıl sivilcelere kızdığı için CHP İlçe Başkan Adayı olmadığını vurgularken, inşallah yeni seçilen yönetim güzel çalışmaları ile başarılı olur dedi.

Sevgili okurlarım, CHP Kadın Kolları Eski Başkanı ise: 4 dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Veteriner Hekim Kamil Genek’le çalışmak benim için bir onurdur. Çünkü kendisinde bir yükseklenme kompleksi yoktur. Tüm seçmenlerle iç içe bulunmuş bir değerdi CHP İlçe Eski Başkanı Kamil Genek diye konuştu. Yine ayrıca aynı konuya değinmek gerekirse bugün Yatağan’da CHP’lilerin çoğunluğu Kamil Genek gibi ilçe başkanı gelmez diye konuşuyorlar.

Sevgili okurlarım, Kamil Genek’in en yakın mesai arkadaşı olan Yatağan’ın CHP’li Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ise: Kamil Başkan başarılı bir yönetim sergiledi. Parti olarak kendisinden çok memnunduk. Ancak tekrar aday olması için uğraş verdik ama maalesef tekrar adaylığını koymadı. Örnek bir başkandı Kamil Genek Başkanımız sevgili okurlarım.

Sevgili okurlarım, Belediye Meclis Üyesi arkadaşları adına şöyle konuşan Veteriner Hekim Eyüp Katırcı: CHP’nin eski İlçe Başkanı Kamil Genek her şeyden önce değerli bir insandır. Parti içinde kendisine göre kırgın olduğu partililer vardı. O nedenle adaylığını koymamış olabilir. Ama biz her zaman kendisini arayacağımıza inanıyoruz. Çünkü güçlü bir parti Başkanı’ydı dedi.

Sevgili okurlarım, son sözü söylemek gerekirse Yatağan’da CHP’liler Kamil Başkan’ı çok arayacaklarını dile getirirlerken bugünün mevcut CHP İlçe Başkanı Kemal Özler’in önceki CHP Grubu’na muhalif olup ağır sözler söylemesi sonrası bugünde ağır itham ettiği kişilerle birlikte olması ilçe genelinde konuşulan bir konu haline gelmiş. O nedenle yeni CHP İlçe Başkanı parti üyelerine iyi davranıp kendisini parti içinde kabullendirmesi gerekir. Ben de Kemal Özler’in parti içinde kendisini pek kabullendireceğine inanmıyorum. Bilmem anlatabildim mi, anlayan anlamıştır sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 29 Ocak 2018 / 18:06

Yatağan’lı CHP’liler Kamil Genek’i arıyorsa Muğla’lı CHP’liler de Tufan Doğu, Rahmetli Mehmet Kocagöz gibi İl Başkanı arıyorlar. İnşallah bir gün partililere sahip çıkacak İl Başkanı bulunur.