Teknopark yönetimi toplandı « Hamle Gazetesi

Teknopark yönetimi toplandı

Bu haber 31 Ocak 2019 - 1:40 'de eklendi ve 486 kez görüntülendi.

Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) 2019 yılı birinci Yönetim Kurulu toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Haber Merkezi

Muğla Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknopark) 2019 yılı birinci Yönetim Kurulu toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Toplantıya Vali Esengül Civelek’in yanı sıra; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan, Teknopark Yönetim Kurulu üyeleri Hamdi Yücel Gürsoy, Orhan Kılıç, Yücel Okutur, Mevlüt Acar, Mustafa Ercan ve Teknopark Genel Müdürü Filiz Öner katıldı.

Toplantıda I. etaba ait idare binası, Kuluçka Merkezi ve alt yapı; II. Etaba ait Ar-Ge Binası Arazi Kullanımı, Yapı ve Tesislerin Projelendirilmesi ve İnşası ile ilgili ruhsat ve izinleri alınan Muğla Teknopark A.Ş.’nin, I. Etaba ait İdari Bina, Kuluçka Merkezi, Trafo Binası ve Sarnıç kaba inşaatı yapım işi ihalesi onaylanarak kaba inşaat çalışmalarının başlatıldığı bilgisi verildi.

Toplantıda, Teknopark A.Ş.’nin Muğla’nın sosyo-kültürel, ekonomik gelişmesine katkı sağlayacağı ayrıca üniversite, kamu kurumları ve sanayi kuruluşlarının araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürmeleri ve ilimiz sektörlerinin ihtiyaçlarını uzun süre karşılayabilecek şekilde planlandığı ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.