TEKNOPARK A.Ş. ilk olağan kongresini yaptı

Bu haber 19 Mart 2017 - 23:51 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

Kamu-üniversite-sanayi işbirliğiyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde oluşturulan Muğla Teknopark A.Ş. ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

Nazife Taşdelen

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde kamu-üniversite-sanayi işbirliği ile kuruluş aşamasını tamamlayan Muğla TEKNOPARK A.Ş. ilk olağan genel kurulunu yaptı. MSKÜ Senato toplantı salonunda gerçekleştirilen genel kurula Vali Amir Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ve tüm ortaklar katıldı.

Olağan Genel kurulda divan başkanlığını Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça yaptı. Gündemde yer alan maddeler tek tek görüşmeye açılırken, maddeler üzerinde üyelere söz verildi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi kampüs alanı içinde kalan Marmaris-Denizli yol ayrımındaki 64 dönüm arazi üzerine yapılacak TEKNOPARK A.Ş.’nin binasının bir an önce yapılması yönünde karar alındı.
10 milyon TL sermaye ile kurulan ve şu anda 54 hissedarı bulunan TEKNOPARK A.Ş. Genel Müdürü Filiz Öner, yapılan çalışmalar ve şirketin mali durumu hakkında şirket yönetimine bilgiler verdi. Genel kurulun sonunda şirketin 11 kişilik yönetim kurulu üyeleri tek tek söz alırken, Yönetim Kurulu Başkanı Vali Amir Çiçek, şirket hissedarlarının öneri ve isteklerinin illaki genel kurulda gündeme getirilmesinin şart olmadığını söylerken, “Bu önerilerinizi yönetim kurulumuza getirin ve biz de yönetim kurulunda sizlerin bu fikirlerinizi değerlendirelim. Bizim bu saatten sonra beklemeye tahammülümüz yok. Hızlı gidelim derken hata da yapmayalım. Duracağımız yeri iyi bilelim. TEKNOPARK A.Ş. ile önemli bir ihtiyacı giderdik. Şirket kuruldu, şirketin evrak üzerinde kalmasını istemiyorum. Önümüzde bir iş takvimi var. Yapılacak işleri tek tek hayata geçireceğiz. Gelecek genele kurula daha iyi artılarla sizlerin karşısına çıkmak istiyoruz. Burada bulunan hissedarlarımızın bilgileri ve deneyimleri bizler için çok önemli. Bugünden itibaren yapacağımız ilk iş TEKNOPARK A.Ş.’nin bir ofisini açmak olacak” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.