Teknede olta operasyonu « Hamle Gazetesi

Teknede olta operasyonu

Bu haber 08 Haziran 2016 - 1:27 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.

CARETTA CARETTA KAPLUMBAĞASINA TEKNEDE OLTA OPERASYONUMuğla’nın Gökova Körfezi’nde, ağzına olta saplanan ve çok acı çeken Caretta Caretta türü kaplumbağa, balıkçı ve doktor tarafından kurtarılarak tekrar özgürlüğe yüzdürüldü.

Ula İlçesi’ne bağlı Gökova Körfezi Yedi Adalar bölgesinde teknesiyle avlanan Hüseyin Türkmen, teknenin yakınlarında Caretta Caretta türü deniz kaplumbağası gördü. Tekneye iyice yaklaşan balıkçı, kaplumbağanın ağzında misina olduğunu fark edip teknede bulunan arkadaşı doktor Aytaç Okan’dan yardım istedi. Türkmen ve Okan, Caretta Carettayı yakalayarak tekneye çıkardı ve ağzına olta saplandığını tespit etti. Kaplumbağanın ağzının açık kalması için bir tahta parçasını ısırtan ikili, daha sonra kargaburun olarak bilinen kerpeten ile Caretta Carettaya zarar vermeden oltayı çıkardı. Ardından tekrar denize bırakılan Caretta Caretta bir süre teknenin yanından ayrılmadı. Bunun üzerine Türkmen ve Okan denize atlayarak Caretta Caretta ile 10 dakika kadar birlikte yüzdü.
Türkmen, oltayı çıkarırken Caretta Caretta ile göz göze geldiğini belirterek, “Sanırım bu büyük bir acıdan kurtulduğu için sevinç bakışıydı. Ben de duygulandım. Bizimle 10 dakika yüzdükten sonra tekrar bize baktı ve kendi dünyasına geri döndü” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.