TEK Kolejinden kermes

Bu haber 07 Aralık 2018 - 0:04 'de eklendi ve 477 kez görüntülendi.

Teknoloji Koleji öğrencileri, geliri engelli vatandaşlara bırakılmak üzere kermes düzenledi.

Muhittin Direk

Teknoloji Koleji öğrencileri, geliri engelli vatandaşlara bırakılmak üzere kermes düzenledi.

Teknoloji Koleji Kampusun de yapılan kermeste öğrenciler ve veliler, kendi hazırladıkları ürünleri kurulan stantta satışa sundu.

Özel Teknoloji Kültür Koleji öğrencileri, okul bünyesinde düzenledikleri kermesin geliri ile akülü sandalye alarak ihtiyaç sahibi engellilere bağışlayacak.

Teknoloji Kültür Koleji, okul bünyesinde anlamlı bir projeye imza attı. Teknoloji Kültür Kolejinde eğitim gören öğrenciler, okulda düzenledikleri kermesin gelirini ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara akülü sandalye alarak bağışlayacak. Kermese öğrencilerin yanı sıra, Teknoloji kültür okullları müdürü Celalettin Demirel, Engelliler derneği başkanı Emine Çakıroğlu öğretmenler ve veliler de katılım gösterdi.

Özel Teknoloji Kültür Koleji Müdürü Celalettin Demirel, “Öğrencilerimizin bu davranışı bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. Bu yaşta bu anlamlı proje ile ne kadar duyarlı olduklarını, sadece kendilerini değil yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımızı da düşündüklerini bizlere bir kez daha gösterdiler. Geleneksel olarak yıllardır yapmış olduğumuz bize göre engelsiz bireylerimizin sosyal hayatta birçok şeyi yapabildiğini gösterdikleri gibi Anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizle bir araya gelerek bu yılki kermesimizi de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kermesimizden de elde edilen gelirin Muğla Engelliler Derneği ile beraber ihtiyaç sahibi bireyimize de Akülü Sandalye kazandırmış olacağız ” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, “Bu anlamlı kermeste öncelikle öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize okul müdürlerimize ve Teknoloji Kültür Kolejini yönetimine de teşekkür ediyorum. Özellikle İlköğretim kısmında farkındalık anlamında çok anlamlı buluyorum. 3 Aralık yada 10-16 Mayıslar da değil 365 gün hatırlanmak ve önümüzdeki engellerimiz kaldırılsın” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.